Promocje

Raz, dwa, trzy – oszczędzasz TY, czyli sposoby na oszczędny dom!

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Budowa lub zakup domu to bez wątpienia jeden z większych wydatków, jakie ponosimy w swoim życiu. I jeden z przyjemniejszych. Niestety, jak to zwykle w życiu bywa, za przyjemności należy płacić. I to nieraz słono. Tak też jest zwykle w przypadku utrzymywania domu. Ogrzewanie, oświetlenie, zachowanie idealnego stanu, to wszystko wymaga wysiłku oraz poniesienia pewnych kosztów.

główne somfy home automation box TaHoma1

Czy da się je zoptymalizować? Czy można żyć wygodnie, bezpiecznie, a jednocześnie oszczędnie we własnym domu? Oczywiście, że tak, a pomogą nam w tym smart rozwiązania, oferowane na przykład przez znaną i cenioną markę Somfy! Poznajcie najskuteczniejsze sposoby na oszczędny dom!

Pierwszy krok – inteligentne sterowanie ogrzewaniem

Za optymalną temperaturę w pomieszczeniach uznaje się tą, pomiędzy 18 a 22 stopniami Celsjusza. Obecnie, gdy na zewnątrz panuje coraz bardziej przejmujący chłód, a nocą temperatura spada poniżej zera, zapewnienie takiego komfortu cieplnego naturalnymi sposobami nie jest możliwe. Konieczne jest ogrzewanie wnętrza domu, a to jak wiadomo, bywa bardzo kosztowne! Wiele osób, w trosce o swój domowy budżet, decyduje się na rozwiązanie, które można wyrazić takim oto wzorem:

przykręcenie grzejnika + cieplejszy sweter = niższe rachunki za ogrzewanie.

W inteligentnym domu, gdzie wykorzystane są smart rozwiązania Somfy, takie równanie nie ma zastosowania! Możliwe jest bowiem zapewnienie optymalnego komfortu cieplnego przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów za ogrzewanie. Jak to możliwe? To proste! Sterowanie ogrzewaniem według Somfy powinno być jednocześnie: wygodne, łatwe i oszczędne. I tak też wygląda to w praktyce. Każdy, kto chce ogrzewać swój dom w prosty, ekologiczny i wydajny sposób, może zdecydować się na jedno z proponowanych smart rozwiązań dla domu, np. na inteligentny termostat Somfy czy zintegrowanie z centralą TaHoma i sterowanie ogrzewaniem za pomocą smartfona. Wystarczy dosłownie kilka kliknięć, by zapewnić idealną temperaturę we wnętrzu domu. Dzięki temu, że można ją regulować zdalnie, to przebywając nawet na drugim krańcu świata można zarządzać ogrzewaniem, tj. wyłączyć je albo maksymalnie obniżyć na czas naszej nieobecności i podwyższyć je, by zapewnić sobie ciepłe powitanie.

Ale to nie jedyna metoda na oszczędność. Użytkownicy mogą także skorzystać z funkcji tygodniowych harmonogramów, które będą idealnie dostosowane do trybu życia. W praktyce oznacza to tyle, że możemy obniżyć temperaturę wewnątrz pomieszczeń na czas, gdy jesteśmy poza domem, np., gdy pracujemy, a dzieci są w szkole oraz ustalić, by była ona wyższa, gdy wracamy do domu.

Drugi krok – żaluzje zewnętrzne z napędem

Być może zastanawiacie się teraz jak to możliwe, że żaluzje zewnętrzne mogą wpływać na oszczędność w domu. Spieszymy z wyjaśnieniami. Po pierwsze, nie zapominajmy, że Somfy to symbol inteligentnych rozwiązań. Napędy do żaluzji zewnętrznych Somfy po pierwsze pozwalają ustawić pozycję żaluzji tak, by zapewnić możliwie jak największy dostęp do promieni słonecznych. To sposób na bezkosztowe ogrzewanie wnętrza pomieszczeń, a także na lepsze samopoczucie. Nie jest bowiem tajemnicą, że naturalne światło ma ogromny wpływ na nasze zdrowie czy komfort psychiczny.

somfy

Możliwość zbudowania inteligentnego systemu automatyki domowej, w której sercem jest centrala TaHoma umożliwia zdalne sterowanie osłonami okiennymi. To jest szczególnie przydatne, gdy jesteśmy poza domem i chcemy upewnić się, czy faktycznie opuściliśmy bądź podnieśliśmy żaluzje oraz sterować nimi z każdego zakątka na Ziemi. Funkcja SMART, która jest dostępna w dedykowanej aplikacji TaHoma pozwala precyzyjnie ustalić czas podnoszenia się i opuszczania żaluzji zewnętrznych i w efekcie zatrzymać ciepło skumulowane wewnątrz pomieszczeń. Takie opcje przynoszą zauważalne i odczuwalne oszczędności!

Krok trzeci – inteligentne oświetlenie w inteligentnym domu

Czy oświetlenie Somfy może przynosić realne oszczędności? No jasne! W inteligentnym domu, w którym wykorzystywane są rozwiązania stworzone w duchu smart, możliwe jest zdalne sterowanie oświetleniem. Zapewne każdy z nas niejednokrotnie zapomniał wyłączyć światło, gdy w pośpiechu opuszczał dom. Pozostawienie włączonych świateł na cały dzień może jeszcze nie będzie aż tak bardzo dotkliwe, jak pozostawienie ich na cały okres trwania urlop. Nie zawsze ktoś ma klucz do naszego domu, by wyłączyć światła wtedy, gdy my znajdujemy się na odległym zakątku świata. Zdalne sterowanie oświetleniem pozwala wybrnąć z takich sytuacji zwycięsko! Wystarczy wykonać kilka prostych ruchów w intuicyjnej aplikacji TaHoma i możemy upewnić się, jaki jest status oświetlenia oraz zdalnie wyłączyć światło. Inteligentne rozwiązania od Somfy w kontekście oświetlenia docenimy również wieczorem, gdy położymy się do łóżka. Nie ma nic bardziej niekomfortowego niż opuszczanie ciepłych pieleszy, by wyłączyć światło. W inteligentnym domu takie problemy nie istnieją. Wystarczy jedno kliknięcie i światło gaśnie, a my pozostajemy w swoim ciepłym, przytulnym łóżku.

Oczywiście to nie jedyne metody na to, by zyskać oszczędny, inteligentny dom. Jeśli faktycznie zależy nam na tym, by rachunki były niższe, a zastosowane rozwiązania były nie tylko wygodne, ale i proste, to warto przyjrzeć się bliżej smart pomysłom Somfy. Dzięki nim można nie tylko obniżyć rachunki, ale także zyskać ogromny komfort i bezpieczeństwo!

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje