Promocje

Regały reklamowe, czyli na czym umieszczać swoje produkty

logotyp zakupersi

Wyprodukowanie dobrej jakości ekspozytorów produktowych nie jest proste. Regały reklamowe na których można zaprezentować ofertę w sklepach spożywczych, marketach czy składach budowlanych powinny być dopasowane do produktu, sposobu komunikacji marki oraz miejsca, w którym się znajdują, a produkt powinien być zaprezentowany jak najlepiej. Regał reklamowy powinien być tak skonstruowany, żeby był praktyczny, dopasowany do promowanej oferty oraz by przyciągał uwagę klientów.
regalyreklamowe

Jak wygląda regał reklamowy?

Regały reklamowe mogą mieć różne wielkości, być wykonane z kartonu, plexi, polipropylenu, elementów drewnianych czy metalu. Każdy regał reklamowy powinien być dostosowany do oczekiwań klienta – warto go spersonalizować i dopasować do potrzeb danej promocji bądź reklamy. Mogą składać się z półek, modułów, haków lub ekspozytorów. Na ciężkie produkty, jak na przykład materiały budowlane, powinno wykonywać się je z metalu i zespawane w jedną konstrukcję. Praktycznie każdy zakończony jest stojakiem toperem z reklamą. Od frontu można dopiąć wobblery, które dodatkowo skupią uwagę.

Tworzenie regałów reklamowych

Promowane produkty muszą wyróżniać się spośród dostępnych ofert. Stojak ekspozycyjny powinien przyciągać uwagę klienta, ale także być stabilny i trwały, pozwalający na korzystanie z niego w dłuższej pespektywie. Regał reklamowy należy dopasować nie tylko do produktu, który będzie w nim eksponowany, ale także do miejsca, w którym stanie. Dlatego ten w składzie budowlanym musi być wykonany z materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Jest narażony na zderzenia z dużo cięższym wózkiem, niż na przykład w osiedlowym sklepie spożywczym. Regały handlowe przeznaczone do ekspozycji w marketach mogą być skonstruowane w sposób pozwalający na promowanie wielu produktów jednocześnie – mogą posiadać półki różnej wysokości. Takie rozwiązanie jest o wiele wygodniejsze dla klienta, sięgającego produkt, ale także pozwala na ułożenie produktów w regałach według ich ważności, kolejności czy zwrócenia uwagi.

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

Kiedy zdecydować się na promocję produktu regałem reklamowym?

Regały reklamowe znajdują zastosowanie jako meble sklepowe służące do promocji produktów oraz marki danej firmy. Dopasowanie pod objęte reklamą produkty to ich główne cechy. Ekspozycja może odbywać się na półkach i hakach znajdujących się w okolicy kasy sklepowej, lub jako osobny regał między sklepowymi alejkami. Przewagą tańszych i mniejszych displayów kartonowych jest ich łatwy montaż, stosunkowo długa trwałość oraz szybki recykling po zakończeniu akcji sprzedażowej. Wielkość regału powinna być zależna od produktu, który będzie promował. Warto zdecydować się na podział półek, pozwalający na swobodny dostęp do produktów objętych promocją. Warto pamiętać o zasadzie, że drobniejsze, mniejsze rzeczy warto ustawić w zasięgu wzroku dzieci, a podświetlenia poszczególnych fragmentów zachęcają do zakupu.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje