Poradniki zakupowePromocje

Rekuperacja, fotowoltaika i pompy ciepła – energooszczędne rozwiązania

logotyp zakupersi

Rekuperacja, fotowoltaika oraz pompy ciepła zyskują coraz większą popularność. Chętnie wykorzystujemy urządzenia oraz systemy, których działanie oparte jest na podejściu energooszczędnym i ekologicznym. Innowacyjne rozwiązania pozwalają na montowanie w obrębie budynków instalacji, które zwiększają komfort i wygodę ich użytkowania.

the-roof-of-the-3982410_1920

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja polega na wykorzystaniu urządzenia, które umożliwia wymianę zużytego, brudnego powietrza w budynku, jednocześnie odzyskując ciepło z powietrza wywiewanego. Wykorzystując rekuperator, nieustannie oddychać możemy świeżym powietrzem, bez konieczności otwierania okien w pomieszczeniach. Rekuperacja jest zatem wentylacją mechaniczną, która dodatkowo pozwala na odzyskanie ciepła. Doskonale znamy klasyczną wentylację, która oparta jest na działaniu grawitacyjnym. Niestety posiada ona wiele wad, np. wychładzanie wnętrz, które wiąże się z koniecznością dodatkowego ogrzewania. Niekorzystne jest również zatrzymywanie w pomieszczeniu wilgoci, która następnie wpływa na jakość powietrza. Rekuperacja rozwiązuje wszystkie te problemy, nic dziwnego zatem, że decyduje się na nią coraz więcej gospodarstw domowych, firm lub instytucji publicznych.

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

the-roof-of-the-3982411_1920

Fotowoltaika – energia z promieni słonecznych

Również fotowoltaika zyskuje na popularności, a panele fotowoltaiczne montowane są na bardzo dużą skalę. Możliwość korzystania z odnawialnych źródeł energii jest doskonałą alternatywą dla innych rodzajów energii. Instalacja założona może być zarówno na dachu, jak i na gruncie w niedalekiej odległości budynku. Ilość paneli fotowoltaicznych bezpośrednio zależy od potrzeb budynku. Panele fotowoltaiczne są przyjazne środowisku, bardzo chętnie wybierane są zatem przez osoby, które cenią sobie ekologiczne podejście do życia. Energooszczędny system pozwala na zaoszczędzenie środków, które przeznaczyć musielibyśmy na wytworzenie energii z innego źródła niż promienie słoneczne. Dodatkowo istnieje wiele dotacji oraz funduszy, których celem jest wspomaganie gospodarstw rolnych, domowych, firm lub instytucji w skorzystaniu z usługi instalacji paneli fotowoltaicznych. Nie musimy zatem przeznaczać dużej kwoty na montaż.

Ekonomiczne pompy ciepła

Kolejnym energooszczędnym rozwiązaniem są pompy ciepła . Ogrzewanie budynku jest konieczne, szczególnie podczas miesięcy zimowych. Istnieje możliwość wyboru instalacji grzewczej, która w pełni odpowiadać będzie naszym wymaganiom. Pompy montowane w obrębie budynku ogrzewają pomieszczenia w równie mocnym stopniu, jak znane nam tradycyjne systemy ogrzewania.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać