Promocje

Reprodukcje znanych malarzy – nowy trend w aranżacji wnętrz

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

W ostatnich dziesięcioleciach w aranżacji wnętrz królował minimalizm i abstrakcyjna sztuka nowoczesna. W modnych wnętrzach częściej można było spotkać plakaty i fototapety, niż tradycyjne obrazy. Jednak trendy jak zwykle się zmieniają, historia zatacza koło, a najnowszym krzykiem mody są obrazy na płótnie, przedstawiające dzieła Wyspiańskiego, czy Klimta. Tradycji musi stać się zadość!

Obrazy na płótnie dekoracją każdego salonu

Obrazy na płótnie cieszą się coraz większą popularnością. Ich treść zależy przede wszystkim od upodobań właściciela, jednak dekoratorzy wnętrz w tym sezonie stawiają na reprodukcje. I to reprodukcje nie byle jakie, bo najsławniejszych polskich i światowych malarzy.

Powrót do tradycyjnego malarstwa jest niczym powrót do czasów dzieciństwa. Polska sztuka posiada dzieła ponadczasowe, do których przyszłe pokolenia prawdopodobnie również będą wracać. – Również reprodukcje obrazów zagranicznych malarzy takich jak Klimt, Picasso czy Balaikin to te o które nasi klienci pytają najczęściej – mówi Anna Wicher ze sklepu internetowego Foteks, oferującego reprodukcje znanych malarzy.

jaki obraz do salonu

jaki obraz do salonu

jaki obraz do przedpokoju

jaki obraz do przedpokoju

Najlepsze miejsce dla reprodukcji

Jeżeli decydujemy się podążyć za modą i kupujemy reprodukcję dzieła cenionego przez nas malarza, nie mamy innego wyjścia niż zawieszenie go w honorowym miejscu w domu. Takim miejscem jest zazwyczaj salon. Jest to wnętrze przede wszystkim przestronne, które często posiada niezagospodarowane ściany, które możemy udekorować obrazem. Przed wyborem reprodukcji powinniśmy się dobrze zastanowić, trzeba nam bowiem pamiętać, że obrazy bardzo zmieniają charakter wnętrza. To one nadają ton całemu pomieszczeniu. Dlatego niezwykle ważne jest, żeby obraz poza tym, że jest ostatnim krzykiem mody, zwyczajnie się nam podobał. Wśród wybitnych dzieł nietrudno będzie znaleźć takie, które i nam przypadnie do gustu.

Kolejną kwestią, której powinniśmy być świadomi jest fakt, że obraz powinien się komponować z wnętrzem, w którym zamierzamy go zawiesić. Nietrudno  będzie nam dobrać odpowiedni obraz do pomieszczenia, które ma charakter minimalistyczny. Do takiego wnętrza będzie najprawdopodobniej pasował każdy obraz. To on zdominuje wnętrze, nada mu charakteru. Problem może zacząć się w chwili, kiedy w pomieszczeniu, w którym zamierzamy umieścić reprodukcję, znajduje się wiele mebli i przedmiotów, które mogą zakłócić odbiór obrazu, a niekiedy nawet sprawić, że będzie on niewidoczny, lub co gorsza będzie bardzo kontrastował z wystrojem całego pokoju. Jeżeli nie jesteśmy pewni swojego zmysłu artystycznego, skorzystajmy z pomocy dekoratora.

Aranżacje pochodzą ze strony www.foteks.pl

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

2 Komentarze

  1. Piękne aranżacje :)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje