Cashback

Rewolucja w Allegro – startuje pilotażowy serwis cashback

Allegro kupon rabatowy promocja

DYSKUSJA

Allegro wprowadza innowacyjną usługę, Allegro Cash, umożliwiającą klientom otrzymywanie cashbacku za zakupy dokonane na platformie Allegro. Według komunikatu prasowego firmy, usługa ta przechodzi obecnie fazę testową, która potrwa kilka miesięcy.

Zasady cashbacku są jasne: za zamówienia o wartości od 100 zł u jednego sprzedawcy klient otrzyma 1 proc. cashbacku, a za zamówienia od 200 zł – 2 proc. Maksymalna kwota, jaką można uzyskać jednorazowo, to 20 złotych, a miesięcznie – do 50 złotych.

Serwisy typu cash back przechodzą w ostatnim czasie swoisty renesans. Przykłady to LetyShops oraz Payback. Postawienie na taką formę promocji swojej platformy dowodzi, że popularna platforma sprzedażowa chce mieć swój własny program typu cashback bo dostrzega w nim potencjał dla siebie, ale i także dla swoich użytkowników.

allegro cash back

Jeden z klientów Allegro wyraził swoje zadowolenie z nowej usługi, zauważając, że można ją skutecznie połączyć z innymi programami, co pozwoli mu osiągnąć nawet 6-7% zwrotu. Dodał również, że ci, którzy nie korzystają z takich możliwości, nie mają podstaw do narzekania.

Allegro jako pierwsze wychodzi z inicjatywą cashbacku jako wbudowanego benefitu finansowego dla swoich klientek i klientów. Jak każda przełomowa usługa Allegro, Allegro Cash w samym założeniu jest niezwykle proste i przejrzyste. […] Prawie wszyscy ankietowani przez nas klienci i klientki Allegro wyrazili […] zainteresowanie opcją cashback na naszej platformie, więc startujemy z testami rozwiązania, które jest bezpieczne i daje coś w zamian. Docelowo chcemy Allegro Cash rozwijać i rozbudowywać.
– Rafał Czernik, dyrektor ds. usług finansowych, Grupa Allegro

allegro cash

Allegro podkreśliło, że Allegro Cash to kolejna wspólna inicjatywa z Aion Bankiem i Vodeno, które już wcześniej wspierały Allegro Pay. Aion Bank będzie odpowiedzialny za obsługę kont bankowych w ramach usługi, natomiast Vodeno zajmie się stroną technologiczną Banking-as-a-Service (BaaS).

Zwroty cashbacku będą dostępne dla klientów przy jednorazowym zamówieniu od danego sprzedawcy za minimum 100 PLN. Zwrot wynosić będzie 1 proc. od kwoty od 100 do 199,99 PLN i 2 proc. od kwoty 200 PLN i więcej.

Jak odebrać cashback Allegro?

Aby skorzystać z Allegro Cash, konieczne będzie posiadanie z pewnością usługi Allegro Smart oraz aplikacji mobilnej oraz wybranie podczas składania zamówienia na Allegro odpowiedniej formy płatności (przedpłata – doładowanie konta).

Możliwość wzięcia udziału w testach będą mieli wybrani użytkownicy Allegro. Platforma nie zdradza jednak, jaka będzie liczebność grupy zaproszonej do testów ani jakimi kryteriami kieruje się przy wyborze osób.

Chcielibyście przetestować usługę Allegro Cashback?

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
1
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
1
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Cashback