Poradniki zakupowePromocje

Rodzaje fotelików samochodowych

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Najważniejszym kryterium wyboru fotelika samochodowego jest waga dziecka. To co należy brać pod uwagę w kolejnych etapach to wiek. Jednak najważniejsze bez względu na wszystko są przepisy oraz bezpieczeństwo naszego maluszka.
joie-baby-car-seat-3785975_1920

Najważniejszym kryterium wyboru fotelika samochodowego jest waga dziecka. To co należy brać pod uwagę w kolejnych etapach to wiek. Jednak najważniejsze bez względu na wszystko są przepisy oraz bezpieczeństwo naszego maluszka. Istnieje pięć grup fotelików dziecięcych, które wyszczególnione są na podstawie wagi. Każda z nich szczegółowo określa, kto może nimi podróżować.

  • Grupa 0 – czyli taka przeznaczona dla niemowląt, których waga nie przekracza 10 kilogramów.
  • Grupa 0+ -to dzieci, które ważną mniej niż 13 kilogramów.
  • Grupa I – przeznaczona jest dla dzieci, które ważą od 9 kg do 18 kg.
  • Grupa II – to ta, przeznaczona dla dzieci, które ważą pomiędzy 15 kg, a 25 kg.
  • Grupa III – to ostatnia, która wyznacza, że mogą w nich przebywać dzieci, które ważą od 22 kg do 36 kg.

car-seat-1618515_1920

Foteliki samochodowe – grupa 0+

Najważniejsze co należy pamiętać, podczas gdy kupujemy fotelik tej firmy to to, że należy montować je tyłem do kierunku jazdy. To pozwala na zwiększoną ochronę niemowlęcia, które nie wykształciło jeszcze mięśni szyi, które chronią przed swobodnym montowaniem główki podczas ewentualnej kolizji albo nagłego hamowania. Foteliki samochodowe, które znajdują się w ten kategorii posiadają specjalną wkładkę redukcyjną, która pełni rolę poduszki albo wałeczka, które chronią i zapewniają dodatkową wygodę dla dziecka.

Foteliki z tej kategorii mogą służyć również jako nosidełka albo kołyski.

Grupa 0 – 18 kg, 9 – 18 kg oraz 0 – 25 kg

To foteliki, które możemy montować zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Zalecenia specjalistów uprzedzają jednak rodziców, że im dłużej dziecko będzie jeździło tyłem do kierunku jazdy tym lepiej i bezpieczniej dla niego.

Grupa 9 – 25 kg

Ta kategoria dzieli foteliki na te, które można montować tylko przodem oraz takie, które można montować i przodem i tyłem o kierunku jazdy. Przypinamy dziecko pasami samochodowymi, wewnętrznymi pasami fotelika lub specjalnej osłony tułowia. Bardzo ważne jest, aby podczas kupowania fotelika z tej kategorii sprawdzić, czy można swobodnie regulować zagłówek i oparcie. Aby maksymalnie dostosować fotelik do dziecka.

Grupa 15 – 36 kg oraz 22 – 36 kg

Najwyższa kategoria wagowa, która przeznaczona jest dla dzieci do dwunastego roku życia. Właśnie od tego wieku dzieci nie muszą podróżować w specjalnych fotelikach. Tego typu foteliki nie posiadają zazwyczaj wewnętrznych pasów bezpieczeństwa, korzysta się więc z tych samochodowych. Natomiast posiadają podłokietniki oraz zagłówek, aby zwiększyć komfort podróżującego w nim malca.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać