Promocje

Skuteczne odplamianie i czyszczenie tkanin tapicerowanych samochodowych

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Zabrudzona tapicerka to duży problem, zwłaszcza w nowych autach, które bardzo szybko tracą na wartości. Wystarczy jednak dokładnie umyć wnętrze, by już wydawał się dużo nowszy. Z pewnością z wyczyszczoną tapicerką zrobi większe wrażenie także wówczas, gdy chcemy go sprzedać. Czasami jednak nie za bardzo wiemy, jak zabrać się za odplamianie. Oto sprawdzone sposoby na czystą tapicerkę w samochodzie.
1zdjecieskutecznieodplamianie

Niezawodna piana

Pierwszym sposobem jest użycie specjalnej piany, która ma za zadanie wniknąć w głąb tkaniny samochodowej i wyczyścić ją dokładnie. Piana to jedno z najlepszych sposobów na czyszczenie tkanin tapicerowanych w samochodach.

Ich użycie jest szybkie i wygodne. Należy nałożyć pianę na brudne miejsce, po czym pozwolić wniknąć w strukturę tapicerki. Następnie należy dokładnie wyciągać pianę szmatką. Warto przy okazji wziąć pod uwagę, że piana ta może być skuteczniej i szybciej usuwana specjalnym odkurzaczem do samochodowej tapicerki. Jest to jednak dość drogie urządzenie, choć bardzo skuteczne.

2zdjecieskuteczneodplamianie

Regularność czyszczenia tkanin tapicerowanych w samochodach

Warto wziąć pod uwagę, że czyszczenie tkanin jest dużo prostsze, jeśli robi się to regularnie. Wystarczy tylko wziąć pod uwagę to, że brud nie będzie w stanie odłożyć się wewnątrz tkaniny i nie wniknie głęboko w jej strukturę. Regularnie można myć tapicerkę samochodową mydłem i wodą, ale trzeba uważać, by za mocno nie namoczyć tkaniny. Wówczas może przydać się suszarka do włosów. Warto także regularnie odkurzać materiał.

Mamy samochody, ale czy o nie dbamy?

Niemalże 86,6% gospodarstw w Polsce deklaruje, że posiada samochód. Jednak w jak wielu z nich czyścimy regularnie tapicerkę? Prawdopodobnie w niewielu, dlatego kolejną opcją jest skorzystanie z pomocy fachowców. Będzie to usługa płatna, która sprawi, że z portfela ubędzie trochę pieniędzy, ale samochód będzie wyjątkowo czysty. Przy tym niezwykle ważne jest, żeby samochód był odkurzony, za co nie zawsze musimy zapłacić, ale możemy wykonać we własnym zakresie. Warto również przemyśleć zakup nowej tkaniny samochodowej. Korzystną ofertę prezentuje sklep tapicerski kameleon.pro, gdzie znajdziesz rozbudowaną gamę materiałów.

Warto jednak uważać na domowe sposoby odplamiania tapicerek samochodowych, gdyż mogą one sprawić, że dokonamy zniszczenia poszycia materiału. Zawsze, przed użyciem jakiegokolwiek środka, należy zastosować go na niewielkiej, niewidocznej powierzchni. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych wpadek.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

4 Komentarze

  1. Poproszę o testowanie.

  2. Bardzo chętnie bym przetestowała

  3. Poproszę o możliwość przetestowana produktu, auto dwójka dzieci chłopców= wielkie plamy :)

  4. Chętnie przetestuje ten produkt gdyż syn ciągle rozlewa na siedzeniu . Używam wosku Maguayer i jest bardzo dobry .

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje