Poradniki zakupowe

Skuteczne sposoby, jak zaoszczędzić na paliwie, prądzie i gazie

tańsze tankowanie na stacjach moya express

DYSKUSJA

Ceny za paliwo, gaz oraz prąd szaleją. Dziś odczuwa to każdy – od posiadaczy domów jednorodzinnych, mieszkańców domów wielorodzinnych, aż po właścicieli przedsiębiorstw niezależnie od ich wielkości. Niestety wszystko wskazuje na to, że taka tendencja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. Czy zatem jesteśmy skazani na wysokie rachunki? Nie wszystkiego da się uniknąć, jednak istnieje sporo z pozoru niepozornych czynności, które mogą zapewnić nam pewną oszczędność. Być może w skali tygodnia to niewiele, ale już po skumulowaniu tych kwot w skali roku, szybko zobaczysz, że nasze pomysły są warte uwagi. Zatem poznaj kilka skutecznych sposobów, jak zaoszczędzić na paliwie, prądzie i gazie.
oszczędzanie na prądzie gazie i paliwie

Sposoby na oszczędność paliwa

W tym przypadku szczególnie w dużych miastach warto rozważyć, kiedy tak naprawdę opłaca się wsiadać i uruchamiać samochód. Jeśli nasz punkt docelowy znajduje się w dobrze skomunikowanym miejscu, to być może lepszą opcją będzie skorzystanie z komunikacji miejskiej. Szczególnie to dobry pomysł, gdy masz zniżki, np. ze względu na status ucznia czy studenta do 26. roku życia. Niekiedy warto też zadbać o swoje zdrowie i zdecydować się na pieszą wycieczkę lub skorzystać z roweru.

Alternatywą może być znalezienie promocji w aplikacjach, oferujących transport dla osób prywatnych, bo często pierwsze przejazdy są darmowe lub w niskich cenach.

Pomysły na oszczędzanie na gazie

Ceny gazu coraz bardziej rosną, wiec warto o tym pamiętać. Codzienne gotowanie na gazie może sprawić, że rachunek w kolejnym roku może Cię odrobinę przestraszyć. Dlatego też postaraj się wybierać raz gotowanie na gazie, innym razem postaw na piekarnik, a jeszcze w kolejnej sytuacji zamów coś gotowego lub prawie gotowego na stronie Lisek App3. Gdy będziesz myśleć długofalowo, w końcu dostrzeżesz istotną oszczędność.

Jeszcze jedną metodą przy problemach z wysokimi cenami gazu może być też zdemontowanie Junkersa oraz zainwestować w bojler i w płytę indukcyjną. Jednak wtedy trzeba być ostrożnym, gdyż rachunki za prąd znacznie wzrosną. Dlatego też warto przeliczyć, na czym opłaca się bardziej oszczędzać.

Sposoby, dzięki którym zaoszczędzisz na prądzie

Zamawianie jedzenia z dowozem również daje oszczędność prądu, ale nie jest to jedyne rozwiązanie. W jaki jeszcze inny sposób można zaoszczędzić zużycie prądu? Przykładem takiego działania jest np. odłączanie na noc urządzeń z prądu. Wiele osób zapomina nawet o odłączaniu ładowarki po tym, jak telefon zostanie już naładowany. Takie zachowanie jest nie tylko marnotrawstwem energii, ale też stanowi zagrożenie dla dzieci. Pamiętaj, że każda dioda, tryb czuwania itd. pobierają energię elektryczną, przez co niepostrzeżenie płacisz więcej w skali roku. Do tego ważne jest korzystanie z urządzeń energooszczędnych oraz z odnawialnych źródeł energii. Nie chodzi tutaj jedynie o montowanie paneli słonecznych, ale też o korzystanie z urządzeń, które są zasilane przez słońce.

Znajdź swój własny sposób na oszczędność i zacznij go jak najszybciej realizować.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać