Poradniki zakupowe

Słoiki plastikowe, butelki i zakrętki – w jakich branżach są wykorzystywane?

opakowania pet

DYSKUSJA

Słoiki plastikowe oraz butelki PET są powszechnie wykorzystywane do przechowywania wszelkiego typu produktów. Ze względu na uniwersalność plastiku producenci bardzo chętnie wykorzystują opakowania PET w procesie pakowania swoich produktów. Nic zatem dziwnego, że półki sklepowe wypełnione są po brzegi plastikowymi opakowaniami. Co najczęściej umieszczane jest w butelkach czy słoikach PET?

Sektor kosmetyczny

Plastik to niezwykle przestronne tworzywo, które raz na zawsze zmieniło cały świat. Trudno jest nam sobie teraz wyobrazić nasz życie bez korzystania na co dzień z przedmiotów wykonanych z plastiku. Wszechstronność tego materiału sprawia, że możliwe jest tworzenie z niego przedmiotów o różnej wielkości czy kształcie. Plastik jest obecny niemal w każdej dziedzinie naszego życia. Doskonałym przykładem wykorzystania plastiku jest możliwość produkowania opakowań do przechowywania różnych produktów. 

plastikowe opakowania

Producent butelek, słoików czy plastikowych zakrętek proponuje swoje produkty wielu branżom. Pierwszym wykorzystaniem opakowań PET może być sektor kosmetyczny. Butelki o różnych kształtach doskonale sprawdzają się w przypadku przechowywania produktów kosmetycznych. Wysokiej jakości tworzywo izoluje produkt od środowiska zewnętrznego, zapewniając mu ochronę mikrobiologiczną, a jednocześnie przeciwdziała utracie jakości produktu.

Branża spożywcza i farmaceutyczna

Kolejnym zastosowaniem plastikowych słoików oraz butelek może być branża spożywcza. Tworzywo PET jest przeznaczone do kontaktu z żywnością. Ważne jest, aby materiał był zgodny z szczególnie wymagającymi przepisami oraz zasadami, które obowiązują na poziomie krajowym i międzynarodowym. Podczas produkcji opakowań muszą być wykorzystywane wyłącznie certyfikowane surowce, jedynie wówczas jest możliwe wytworzenie gotowego produktu o najwyższych standardach. W butelkach plastikowych w sektorze spożywczym najczęściej możemy spotkać napoje. Wówczas konieczne jest, aby zakrętki do butelek także spełniały wszystkie wymagania.

Słoiki plastikowe wykorzystywane są także przez branżę farmaceutyczną. Bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku suplementów diety – np. odżywek dla sportowców czy produktów ziołowych. Opakowania wykonane z tworzywa PET muszą spełniać wszelkie restrykcyjne normy, aby być maksymalnie bezpieczne w użyciu.

Ponadto opakowania plastikowe wykorzystywane są do przechowywania chemii gospodarczej bądź samochodowej. Jak widać, opakowania wykonane  z tworzywa PET mają niezwykle szerokie zastosowanie.

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać