Z pewnością niejedna osoba planuje zakup inteligentnego zegarka. Jest to gadżet, który staje się coraz popularniejszy. Zapewnia on szereg ciekawych, a jednocześnie praktycznych funkcji. Wiadomym jest, że zaawansowane modele kosztują więcej – zazwyczaj kilkaset złotych, jednak w sprzedaży znajdują się również o wiele droższe produkty. Właśnie dlatego wielu z nas poszukuje sposobów na to, aby zaoszczędzić. Nie zawsze podjęta decyzja jest właściwa.
Okazyjna cena może sprawić, że stracimy więcej, niż zyskamy. Należy rozsądnie i świadomie podejmować decyzje zakupowe, tak aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto. Poniżej umieszczono kilka sprawdzonych wskazówek, które z pewnością okażą się pomocne.
Korzystaj z eksperckich rankingów i omijaj marki „no name”
Inteligentne zegarki renomowanych marek wydają się być najlepszą propozycją dla tych, którzy inwestują w jakość. Sporym atutem jest fakt, że w sieci można znaleźć liczne recenzje poszczególnych modeli. Ponadto eksperci sporządzają rankingi gadżetów posiadających najlepsze opinie użytkowników. Jeśli chcesz sprawdzić takie zestawienie, to zajrzyj na stronę Smartwatch Ranking.
W internecie oferowane są również smartwatche „no name”, których nie można zweryfikować. Ogromny zainteresowaniem cieszą się chińskie portale sprzedażowe, gdzie nawet elektronikę można zakupić niezwykle tanio. Trzeba jednak podkreślić, że jest to jedynie pozorna oszczędność. Przede wszystkim takie urządzenia zwykle wykonywane są z najtańszych komponentów, przez co szybko ulegają uszkodzeniu. Ponadto ich funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia. Nie ma sensu inwestować w zegarek, który po kilku tygodniach będzie nadawać się do wyrzucenia.
Omijaj niezweryfikowane e-sklepy
Wiadomym jest, że zakupy przez internet są tańsze. Należy jednak podejść ostrożnie do tematu. Bardzo często interesujący model sprzedawany jest za połowę ceny rynkowej. Taka promocja powinna zapalić w naszej głowie ostrzegawczą lampkę. W sieci działa wielu oszustów, którzy wykorzystują naiwność klientów. Właśnie dlatego przed złożeniem zamówienia należy zweryfikować sklep.
Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy dany sprzedawca posiada zarejestrowaną działalność. Nie zawsze tak jest! Następnie dobrze jest zapoznać się z opiniami wcześniejszych klientów. Zazwyczaj ich odnalezienie nie jest wyzwaniem. Nie zaszkodzi zajrzeć do mediów społecznościowych, czy też na fora tematyczne. Sklep może funkcjonować legalnie, jednak sprzedawany towar nie zawsze jest oryginalny.
Zakup od osoby prywatnej nie zawsze jest dobrym pomysłem
Smartwatch z „drugiej ręki” nie jest złą opcją dla tych, którzy nie posiadają zbyt dużej ilości gotówki. Wiele osób dopiero po zakupie stwierdza, że nie potrzebuje takiego akcesorium. Ci, którzy pragną zakupić używany gadżet zwykle zaglądają na portale ogłoszeniowe. Niestety można tam trafić na oszustów. Nie ma gwarancji, że trafimy na uczciwego sprzedawcę, który po otrzymaniu wpłaty wyśle towar zgodnie z ustaleniami.
Trzeba również wspomnieć, że otrzymane urządzenie może znacząco różnić się od tego, które znajdowało się w ofercie. Bardzo często po otworzeniu przesyłki okazuje się, że produkt jest nieoryginalny lub uszkodzony. Z tego względu nawet osobiste spotkanie ze sprzedawcą nie daje nam stuprocentowej pewności. Walka o odzyskanie pieniędzy często ciągnie się miesiącami, a ponadto może zakończyć się fiaskiem.
Tańsze zamienniki kuszą, ale często rozczarowują!
Nie od dziś wiadomo, że urządzenia kultowych producentów zwykle są droższe. Z tego powodu rynek zalewają tańsze zamienniki, które pomimo niższej ceny mają zapewnić identyczne parametry użytkowe. Ponadto są one zazwyczaj zbliżone pod względem wizualnym, co dla wielu osób również stanowi zaletę.
Odradzany jest zakup wszelkich podróbek, czy też smartwatchy stanowiących kopię najlepiej sprzedających się modeli. Takie gadżety nie są zwykle najlepiej wykonane. Niska jakość przekłada się na awaryjność, problematyczne użytkowanie, czy też krótką żywotność.