Za darmo

Sposób na miejsca premium w samolocie Ryanair

sposób na darmową klasę biznes w ryanair

DYSKUSJA

W obecnych czasach podróże samolotem nie są już niczym luksusowym. Samolot można uznać za podstawowe źródło transportu na większe odległości. Oszczędza czas i jest przede wszystkim wygodne. Ale jak podróżować jeszcze wygodniej i to za darmo? Poniżej prezentujemy protip, który działa.

Jest pewien sposób na zdobycie miejsc Premium podczas lotu tanimi liniami lotniczymi Ryanair. Choć pewnie można tę metodę zaadoptować także na warunki innych linii lotniczych.

Czym są miejsca premium?

W Ryanair za miejsca premium uznaje się te, które zostały zlokalizowane przy przednim wejściu lub wyjściach ewakuacyjnych. To wszystko oznacza, że znajduje się tam więcej dodatkowej przestrzeni na nogi. Ich koszt to 48 PLN za miejsce podczas lotu.

Jak też powszechnie wiadomo, Ryanair udostępnia darmową odprawę na 4 dni przed planowanym wylotem. Jeśli nie zdecydujemy się na wybranie miejsc (i tym samym uiszczenie opłaty za ten wybór), system rezerwacyjny sam wybierze za nas miejsca w samolocie. Oficjalnie przydzielanie miejsc odbywa się losowo. Ale nie do końca tak jest.

Przydział miejsc w samolocie

Nieoficjalnie wiadomo, że Ryanair przydziela podczas odprawy miejsca według określonego algorytmu / schematu. Przede wszystkim brane są tu względy bezpieczeństwa związane z balansem samolotu.

Miejsca są przydzielane w następującej kolejności:

33, 20, 19, 22, 15, 24, 12, 26, 10, 28, 8, 30, 18, 21, 14, 23, 11, 25, 9, 27, 29, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, 17, 16, 31, 32

ryanair miejsca premium za darmo patent z liniami lotniczymi

Miejsca z numerami 2, 1, 17, 16 są miejscami premium. Jednym słowem najpierw losowane są miejsca z rzędów regular, następnie miejsca premium w rzędach 3-4 oraz 2ABC, dalej miejsca premium gdzie jest więcej miejsca czyli 16-17, 1ABC i 2ABC, a na koniec miejsca dla osób potrzebujących asysty czyli 31,32.

Skąd zatem wiedzieć, że to już czas na odprawę i zdobycie całkowicie za darmo miejsc premium w samolocie? Najprostszą metod jest zasymulowanie odprawy i chęci zakupu miejsc premium. Wówczas można podejrzeć plan samolotu z dostępnymi wolnymi miejscami. Na podstawie tych informacji można wywnioskować, że należy się już odprawić czy jeszcze czekać.

Uwaga: Sposób jest skuteczny tylko wtedy, gdy na rezerwacji znajdują się przynajmniej 2 osoby.

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

1 Komentarz

  1. Sposób już jest nieaktualny ponieważ Ryanair od niedawna rozsadza wszystkich pasażerów losowo. Żeby siedzieć razem niestety teraz trzeba kupić miejsca.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Za darmo