Za darmo

Sposoby na tańsze Spotify Premium

Darmowa muzyka w Spotify Premium

DYSKUSJA

Co to jest Spotify i z czym się to je? Chyba nie trzeba zbytnio prezentować możliwości tego serwisu. Po prostu to jedna z największych i chyba najbardziej znanych bibliotek muzycznych na świecie. Spotify oferuje dostęp do ogromnych zbiorów audio zarówno za darmo, jak i płatnie.

Sama usługa powstała w 2008 roku i od tamtego czasu sukcesywnie zdobywa popularność. Dostęp do muzyki odbywa się za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Można ją ściągnąć na wszystkie popularne platformy. Sama aplikacja przypomina nieco iTunes i działa jako samodzielny system, „wewnątrz” którego developerzy mogą programować oraz uruchomiać swoje aplikacje. Jest na przykład dostępna wewnętrzna aplikacja Rolling Stone App, dzięki której uzyskujemy natychmiastowy dostęp do redaktorów, zestawień całego magazynu oraz Mick Jagger’s List of Reggae.

W serwisie działają także liczne „stacje radiowe”, które możemy sobie w dowolny sposób personalizować i dostosowywać do własnych potrzeb.

Mając już swoje konto na Spotify uzyskujemy dostęp do milionów piosenek. Dzięki serwisowi możemy słuchać ulubionych wykonawców lub odkrywać nowych wertując tysiące albumów i singli.

Obecnie Spotify daje do wyboru 2 rodzaje kont:

 • free
 • premium.

Korzystając z darmowego konta liczba poszczególnych opcji jest ograniczona. Z podstawowych funkcjonalności mamy właściwie dostęp tylko do odtwarzania losowego.

O wiele więcej pola do popisu daje konto premium, które oprócz opcji znanych z konta darmowego, umożliwia odtwarzanie dowolnego utworu w każdym momencie. Możesz go nawet słuchać, gdy nie masz dostępu do Internetu (offline). Nie emitowane są również żadne reklamy, a my mamy bezpośredni wpływ na konkretny utwór, którego chcemy posłuchać. Niewątpliwą zaletą posiadania konta premium jest również fakt, że muzyka odtwarzania jest w o wiele większej jakości.

Z racji licznych ograniczeń dla kont darmowych, kwitnie proceder handlu pirackimi kontami. Jakiś czas temu Spotify zdradziło ile osób korzysta z pirackiej wersji ich aplikacji. Pomimo że Spotify jest najpopularniejszym serwisem do streamowania muzyki, to jednak odnotował w ubiegłym roku aż 1,5 mld USD straty. Nic więc dziwnego, że firma robi co może, by poprawić swoje wyniki, a ostatnio postanowiła zawalczyć także z piratami, którzy nielegalnie korzystają z ich serwisu w wersji premium (bez reklam) i rozesłała do takich użytkowników stosowne wiadomości e-mail przestrzegające ich przed kontynuowaniem tego procederu.

Do tej pory nie wiedzieliśmy jednak jak duże jest to zjawisko i ile osób tak naprawdę korzysta ze zhakowanej wersji Spotify. Aż do teraz, ponieważ przedsiębiorstwo postanowiło wejść na giełdę i we wniosku IPO złożonym do SEC (amerykańska komisja papierów wartościowych i giełd) przeczytać możemy, że Spotify wykryło ok. 2 mln przypadków użytkowników korzystających z pirackiej wersji ich aplikacji (jest to stan na 31 grudnia zeszłego roku).

2 mln może nie wydawać się tak dużą liczbą, jeśli weźmiemy pod uwagę, że z serwisu korzysta na całym świecie 157 mln użytkowników (z czego ponad 70 mln opłaca abonament), ale trzeba wziąć pod uwagę, że osoby te pozbawiają firmę wpływów z reklam, a jeśli pomnożymy 2 mln przez 9,99 USD, to zrobi się nam zacna suma. Spodziewać można się więc, że Spotify niedługo zacznie podejmować bardziej zdecydowane kroki w walce z piratami.

Poniżej prezentujemy legalne sposoby na korzystanie ze Spotify Premium. Oto one:

Spotify dla Studentów

Jeśli zatem jesteście muzycznymi maniakami i jednocześnie studiujecie, lubicie słuchać muzyki lub po prostu chcecie poznać świat Spotify – skorzystajcie z możliwości obniżenia ceny abonamentu Spotify Premium do blisko 10 PLN.

Oferta Spotify dla studentów została uruchomiona w 33 krajach, w tym w Polsce. Spotify zdecydował się obniżyć cenę abonamentu o 50%, do 9,99 PLN.

Studenci otrzymują dostęp do wszystkich funkcji Spotify Premium, czyli: • nieprzerwanego odtwarzania muzyki bez reklam,
 • katalogu ponad 30 milionów utworów,
 • możliwości zapisywania muzyki w trybie offline,
 • lepszej jakości dźwięku odtwarzanych utworów.

Aby skorzystać z okazji na tańsze Spotify Premium należy przejść do specjalną stronę internetową i za pomocą formularza zweryfikować swój status studenta. Należy między innymi podać nazwę swojej uczelni oraz przesłanie 1 z następujących dokumentów:

 • planu zajęć,
 • odpisu z indeksu,
 • potwierdzenia zapłaty za wpisowe/czesne,
 • dokumentu potwierdzającego wpisanie na listę studentów.

Oferta rodzinna

Spotify udostępnia możliwość założenia konta rodzinnego i korzystania z konta premium wspólnie z innymi członkami rodziny. Nie jest tajemnicą, że można zebrać się w kilku znajomych i złożyć na taki abonament. Wówczas za Spotify Family można zapłacić nawet tylko 5 PLN miesięcznie. Maksymalna liczba użytkowników Spotify Family to 6 osób. Cena za abonament wynosi 29,90 PLN.

Spotify dla korzystających z taksówek Free Now

kupony free now - darmowy przejazd taksówką z free now

Obecnie trwa promocja, w której po 1 przejeżdzie taksówką Free Now można otrzymać kod na aktywację 3 miesięcznej subskrypcji Spotify Premium. Okazja jest tylko dla nowych użytkowników Spotify (trzeba założyć nowe konto).

Jeśli nie posiadasz konta we Free Now. Polecam zapoznać się z instrukcją założenia konta Free Now wraz z bonusem dla nowych użytkowników.

Promocja ważna do odwołania.

Oferta dla klientów Orange [ZAKOŃCZONE]

za darmo od orange

Dzięki współpracy Orange i Spotify można otrzymać darmowy dostęp do Spotify Premium na 90 dni. Wystarczy przejść na dedykowaną stronę Orange oraz wypełnić formularz. Należy podać swój numer telefonu, na który zostanie wygenerowany kod SMS. Należy wprowadzić go w formularzu. W następnym kroku należy wskazać konto Spotify dla którego zostanie przypisane konto Premium.

Oferta dla dotychczasowych i powracających użytkowników

Spotify od czasu do czasu organizuje akcje promocyjne, w których przedłuża istniejącą subskrypcję lub umożliwia skorzystanie z promocji przez użytkowników, którzy posiadają „stare” konta np. na zasadach 3 miesiące w cenie 1 miesiąca. Często tego rodzaju oferty są ograniczone czasowo. Mają także dodatkowe warunki np. trzeba było zrezygnować z posiadanej subskrypcji Spotify przed określoną datą.

Najczęściej informacje o możliwości skorzystania z takiej okazji pojawia się na banerach wewnątrz aplikacji Spotify.

Spotify na 3 miesiące dla fanów wykonawcy Eden Munoz [ZAKOŃCZONE]

Fani muzyki Eden Munoz mogą aktywować Spotify na 3 miesiące za darmo. Program ambasadorski dotyczy tylko planu Premium Individual. Po tym okresie koszt abonamentu Spotify wynosi 19,99 PLN miesięcznie. Oferta dostępna tylko dla użytkowników, którzy nie korzystali jeszcze z Premium. Oferta ważna do 31 marca 2022 r.

Spotify na 3 miesiące

Spotify na 30 dni od Sprite

Promocja sprite

Darmowe kody do Spotify od Sprite rozdawane są do 31 października 2023 r. Aby odebrać kupon na darmową subskrypcję Spotify należy zebrać 3 kody spod nakrętek Sprite. Dodatkowym warunkiem promocji jest posiadanie 500 punktów w programie lojalnościowym Coca Cola. Wymagane jest 500 punktów, które jednak można szybko zdobyć, grając m.in. 10 min w grę w aplikacji.

W każdej transzy promocji jest 70 kodów do zdobycia. Kody są regularnie dodawane więc warto próbować.

Spotify na 3 miesiące

Oferta dla nowych

Oferta ważna jest dla kont nowych i takich które nigdy nie miały premium. W jej ramach można aktywować Spotify Premium na 90 dni. Wystarczy podać numer karty kredytowej. Aby nie pobrało nam potem środków warto anulować subskrypcję przed końcem okresu próbnego lub od razu po zakupie. Koszt takiej oferty na 3 miesiące to 0 PLN. Promocja w tym kształcie jest ograniczona czasowo.Promocja dla nowych działa do 21 lipca 2023 r.

Więcej informacji poniżej:

Darmowy dostęp do Spotify Premium info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
1
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
2
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

2 Komentarze

 1. Spotify dla użytkowników Orange już chyba nieaktualne:
  „Usługa, której szukasz nie jest już dostępna”

  1. @Michał dzięki. Zaktualizowałem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Za darmo