Promocje

Stroje piłkarskie – najważniejsze elementy ubioru na boisko

logotyp zakupersi

Piłka nożna to nasz sport narodowy. Tak mówi większość z nas. Wszelkie mistrzostwa Europy czy świata są tłumnie oglądane i każdy wydaje się być wręcz znawcą tej formy sportu i rozrywki. Orliki, czyli nowoczesne boiska wybudowane dla najmłodszych fanów futbolu i organizujące amatorskie drużyny są oblegane przez dzieci. A każdy odpowiedzialny i rodzic, i trener powinien zadbać o ich stroje piłkarskie dla komfortu i bezpieczeństwa.
stroje piłkarskie

Stroje piłkarskie – elementy odzieży

Ubrania piłkarskie to nie tylko elementy identyfikacyjne poszczególnych drużyn, ale również ważne narzędzie umożliwiające zawodnikom swobodne i wygodne poruszanie się na boisku. Standardowe stroje piłkarskie składają się z koszulki, spodenek, skarpet oraz butów. Koszulki i spodenki wykonane są z lekkich i przewiewnych materiałów, które zapewniają komfort termiczny i nie krępują ruchów zawodników.

Obecnie wiele osób decyduje się również na zakup tych, wykonanych za pomocą specjalnych technologii, które zwiększają funkcjonalność strojów piłkarskich. Przykładem może być zastosowanie materiałów o właściwościach antybakteryjnych lub odprowadzających wilgoć z powierzchni skóry zawodników. Wspomniane rozwiązania zwiększają higienę i komfort użytkowania stroju.

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

Stroje piłkarskie – ochraniacze

Ochraniacze piłkarskie to ważny, choć często pomijany w szkółkach element stroju piłkarskiego, który może zminimalizować ryzyko kontuzji podczas gry. Najważniejszymi są ochraniacze na łydki i na kolana. Ochraniacze na łydki są zwykle wykonane z miękkiej pianki lub gumy, która absorbuje siłę uderzenia i chroni przed skaleczeniami i otarciami. Mogą być zapinane na rzep lub mieć specjalne uchwyty, które utrzymują je na miejscu podczas gry. Ochraniacze na kolana z kolei mają za zadanie chronić kolana przed uderzeniami i skręceniami. Są one zwykle wykonane z twardych tworzyw sztucznych, takich jak polipropylen, które są lekkie, ale jednocześnie bardzo wytrzymałe. Stroje piłkarskie bramkarskie zazwyczaj mają ochraniacze w standardzie.

Stroje piłkarskie – buty

Buty piłkarskie wchodzą w podstawowy komplet stroju piłkarskiego i posiadają specjalne wypustki na podeszwie tzw. korki, które zwiększają stabilność. Buty do gry na trawie sztucznej mają zazwyczaj krótsze wypustki, aby uniknąć uszkodzeń nawierzchni.

Buty piłkarskie mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak skóra naturalna, materiały syntetyczne lub mieszanka obu. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety. Ogólnie jednak, dobrze dobrane buty powinny być dopasowane do stopy, aby zapewniać dobrą amortyzację i nie powodować otarć.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje