Poradniki zakupowe

Szkło hartowane i etui na telefon – ochrona naszego smartfona!

Szkło hartowane na telefon

DYSKUSJA

Każda osoba, która kiedykolwiek, oczywiście przypadkiem, upuściła telefon na ziemię, wie, jakie to są chwile grozy. Wie też, jaka to ulga, kiedy okazuje się, że telefon jest cały. Jednocześnie wielu z nas zapewne miało taką sytuację, że podnosząc telefon, ekran przypominał pajęczynę. Aby zapobiec takim sytuacjom, warto zaopatrzyć naszego smartfona w odpowiednią ochronę. Na rynku dostępne są chociażby etui na telefon i szkła hartowane.

Etui na telefon

Kupujemy etui na telefon po to, aby chronić nasze urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi – ma ono amortyzować upadki i minimalizować ryzyko jakichkolwiek zniszczeń. Poza tym, etui musi nam się podobać, żebyśmy chcieli go używać. Szeroka oferta na rynku sprawia, że bardzo łatwo jest dobrać model etui pod siebie i swoje upodobania!

Wybierając etui na telefon, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby było ono dopasowane do obudowy naszego telefonu i kompatybilne z przyciskami funkcyjnymi oraz wejściem do ładowarki. Powinno również być wykonane z wytrzymałego materiału – na przykład z silikonu lub etui pancerne. 

Szkło hartowane smartphone

Dlaczego warto kupić szkło hartowane?

Szkło hartowane na telefon jest bardzo skutecznym sposobem na zabezpieczenie smartfona przed uszkodzeniami, na przykład przed zarysowaniem lub pękaniem. Szkło amortyzuje uderzenie podczas upadku i chroni telefon przed uszkodzeniami podczas noszenia telefonu w torbie lub plecaku. Warto bowiem pamiętać, że nawet krótkie pozostawienie smartfona w towarzystwie kluczy i innych potencjalnie szkodliwych dla niego elementów może prowadzić do mechanicznych uszkodzeń.

Szkło hartowane na telefon jest polecane wszystkim, którzy chcą chronić swój telefon – zwłaszcza tym, którym zdarzyło się wiele razy uszkodzić telefon. Należy pamiętać, że wszelkie uszkodzenia nie są jedynie nieatrakcyjne wizualnie, ale mogą również wpływać negatywnie na funkcjonalność urządzenia, a nawet sprawić, że przestanie działać! Zdecydowanie lepiej kupić szkło hartowane na telefon, które nie jest drogie, niż później płacić za naprawę lub nowy telefon!

Skuteczność szkła hartowanego polega na tym, iż jest ono bardziej wytrzymałe od zwykłego szkła. Na przykład szkło hartowane na telefon, które oferuje sklep GSM PSKOM, posiada oznaczenie 9H, co znaczy, że szkłem hartowanym można przeciąć zwykłe szkło, a sam materiał można zarysować jedynie ostrzem diamentowym. Wyższa ochrona to tylko przedmioty z oznaczeniem 10H – wtedy taki materiał można zarysować jedynie diamentem. Dla porównania, 1H oznacza, że taki materiał można w prosty sposób zarysować paznokciem. 

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
1
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

1 Komentarz

  1. jakkolwiek to bajer w życiu jest potrzebny, dodatek, nie wieczna ochrona ‍♀️ mam HUAWEI P9 lite 2017

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać