Promocje

Tanie telefony dla seniora – na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu

logotyp zakupersi

Jeśli planujesz zakupić telefon dla swojego dziadka lub babci pamiętaj, że powinien być on dostosowany do potrzeb i możliwości osób starszych. Jakie cechy musi mieć telefon dla seniora by jak najlepiej pełnił swoją funkcję?

Z telefonów komórkowych korzystają nie tylko młodzi ludzie, którzy kochają wszelkie nowinki techniczne. Coraz szerszą grupą odbiorców stają się osoby starsze, które ze względu na swoje wiekowe ograniczenia szukają aparatu, który będzie łatwy i wygodny w obsłudze. Jakie więc właściwości powinien posiadać telefon dla seniora.

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

Po pierwsze dobry wyświetlacz i prosty interfejs

Ponieważ wraz z wiekiem wzrok jest coraz słabszy, jednym z ważniejszych elementów telefonu dla osoby starszej to wyświetlacz z dobrze widocznymi elementami oraz odpowiednio dużymi cyframi i literami. Powinny więc mieć dość dużą przekątną i silny kontrast, niezależnie czy są one kolorowe czy monochromatyczne. Warto byś zwrócił podczas zakupu uwagę na interfejs i obsługę wybieranego modelu. Duża ilość skrótów klawiszowych czy różnych wizualnych elementów spowodują tylko chaos i utrudnią użytkowanie telefonu. Dlatego na ekranie powinny być widoczne tylko najpotrzebniejsze elementy np. godzina i data, zaś sama jego obsługa musi być prosta i intuicyjna.

Funkcje dodatkowe

Jedną z najważniejszych funkcji w telefonie dla starszych osób to łatwy i szybki wybór telefonu alarmowego. Jest ona niezwykle przydatna w razie wypadku lub zasłabnięcia. Inne dodatki, które mogą się przydać to na przykład radio, którego można posłuchać podczas spaceru, czy latarka. Niektóre modele są wyposażone również w aparat fotograficzny, który jest łatwy w obsłudze. Niezwykle istotna jest też kwestia żywotności baterii. By telefon się zbyt często nie wyładowywał powinna wystarczać na co najmniej kilka dni. Ponieważ w tego typu aparatach nie ma wielu funkcji i aplikacji zwiększających zużycie energii mogą one działać nawet 4-5 dni bez ładowania. Podczas zakupu również należy zwrócić na wagę i wytrzymałość. Po pierwsze powinien być on dość lekki i łatwy do utrzymania w dłoni. Jego obudowa zaś powinna być odpowiednio mocna by nie doszło do uszkodzenia jeśli by wypadł z ręki.

Przykładowe modele telefonów dla seniora

Oferta telefonów dla seniorów jest coraz bogatsza a zakres cenowy jest bardzo szeroki.

Jednym z najtańszych telefonów dla osób starszych jest Lark SP 220, którego cena nie przekracza 100 zł. Ma duże klawisze oraz ekran z wysokim kontrastem. Tryb głośnomówiący posiada wzmocnioną głośność oraz specjalne dzwonki dla osób o słabym słuchu. Dodatkowo jest wyposażony w radio i latarkę. Posiada stację dokującą, która ułatwią jego ładowanie.

Innym modelem telefonu jest myPhone Halo Easy. Jest on dość duży i ma czytelny ekran oraz przycisk wzywania pomocy SOS. Ma elegancką smukłą budowę i występuje w dwóch wariantach kolorystycznych czarnym i czerwonym.

Overmax Vertis 2210 jest już nieco droższy ponieważ kosztuje powyżej 100 zł. Posiada 2,2 celowy ekran, oraz tak jak i w poprzednich modelach dużą, wyraźną klawiaturą i przycisk SOS oraz latarkę i radio. Telefon ten został wyposażony również w kamerę cyfrową a także specjalną funkcję lektora, który podpowiada numer podczas jego wybierania. W zestawie dołączona jest stacja dokująca.

Oczywiście na rynku znajduje się wiele innych modeli przeznaczonych dla seniorów na przykład cała seria aparatów Emporia jednak ich ceny wahają się w granicach od 200 do ponad 300 zł. Niezależnie na jaki model i firmę się zdecydujesz podczas zakupu, pamiętaj że telefon ma być dostosowany do potrzeb osoby starszej by mogła swobodnie z niego korzystać.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje