Poradniki zakupowe

Taśma pakowa z logo – jak przyciągnąć uwagę klienta już przy pierwszym kontakcie?

pakowanie paczka

Z taśm pakowych z logo korzystają przede wszystkim sklepy internetowe, ale znajdują one swoje zastosowanie również w sklepach stacjonarnych czy zakładach produkcyjnych. To niepozorne akcesorium do zaklejania opakowań ma ogromny wpływ na to, jak marka jest postrzegana wśród klientów. Niezależnie od branży największym wyzwaniem dla firm jest wyróżnienie się na tle konkurencji oraz skuteczne przyciągnięcie uwagi kupujących.

W jaki sposób zwrócić uwagę klienta?

Żyjemy w czasach, w których potencjalni klienci wabieni są głównie bodźcami wzrokowymi. Niemal na każdym kroku czyhają na klientów promocje. Ich mnogość sprawia, że wraz z upływem czasu przestajemy zwracać na te komunikaty uwagę. Warto więc utrwalać świadomość marki w nienachalny sposób. Narzędziem do tego celu jest taśma pakowa z logo, która stanowi doskonałe narzędzie promocyjne.
taśma pakowa

Estetyka paczki świadczy o dobrej obsłudze klienta

W branży e-commerce relacja z klientem budowana jest za pośrednictwem sprzedaży wysyłkowej. Ze względu na fakt, że firmy z tego sektora nie mają bezpośredniego kontaktu ze swoimi odbiorcami, istotną kwestią jest customer experience. Odpowiednio zabezpieczone, a co najważniejsze – estetyczne opakowanie pomoże zbudować przewagę firmy na tle konkurencji. Produkty, które docierają do klienta w nienaruszonym stanie, zapakowane dodatkowo w pudełko oznakowane taśmą pakową z logo, zapewnią najlepsze doświadczenie zakupowe. Pozytywne wrażenia kojarzone są z marką i wpływają na przyszłe decyzje kupujących.

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

Pakowanie jednym z narzędzi marketingowych

Wydawać by się mogło, że w branży e-commerce opakowanie jest tylko jednym z elementów działalności firmy. Dobrze przemyślane opakowanie w ogromnym stopniu wpływa na reprezentatywność marki. Wielu sprzedawców nie przywiązuje uwagi do wyglądu opakowania produktów. I to należy uznać za ich największy błąd. Relacja z klientem rozpoczyna się już za pośrednictwem zakupów w sklepie internetowym, ale to odbiór przesyłki wywołuje u kupującego najwięcej emocji. Opakowanie produktu ma w dzisiejszych czasach wyjątkowe znaczenie dla klienta. Kreuje pozytywny wizerunek marki, promuje ją, a ponadto utrwala jej świadomość u odbiorców.

Dobra komunikacja i pozytywne emocje

Obcowanie odbiorcy z opakowaniem produktu może wywołać wiele emocji, które pojawiają się już po pierwszym kontakcie z przesyłką. Sprzedaż wysyłkowa staje się świetnym sposobem na pozyskanie lojalności klienta już na etapie otrzymania przesyłki. Odpowiednio zapakowany towar, oklejony taśmą pakową z nadrukiem (np. w postaci spersonalizowanego komunikatu do odbiorcy), z pewnością przewyższy oczekiwania klienta. Odbiorca takiej przesyłki poczuje się z pewnością wyjątkowo, a to w konsekwencji wpłynie na budowanie relacji ze sprzedającym.

Odpowiedzialne podejście

Taśma pakowa, podobnie jak całe opakowanie wysyłkowe, może być ekologiczna. Zamiana szkodliwych dla środowiska materiałów opakowaniowych na ekologiczne świadczy o odpowiedzialnym podejściu firmy do biznesu. Krok w stronę ekologii to nie tylko ukłon dla planety i wizerunku marki, ale również szansa na przyciągnięcie nowych klientów, którym zależy na dobrostanie środowiska. Warto także pamiętać o tym, że proste, minimalistyczne opakowania wyróżniają się szczególną estetyką.

Przyciągnij uwagę swoich klientów z TCM Service

Mówi się, że pierwsze wrażenie ma największe znaczenie. Słowa te są szczególnie istotne w sprzedaży wysyłkowej, gdzie relacja z klientem budowana jest już w momencie otrzymania przesyłki. Warto więc zadbać o to, aby paczka wyróżniała się na tle innych. Wsparciem w tych działaniach będą produkty TCM Service – wiodącego dostawcy taśm pakowych z logo. Producent w swojej ofercie posiada wyłącznie najwyższej jakości taśmy samoprzylepne, które można spersonalizować za pomocą trwałego nadruku. Przesyłka oklejona taką taśmą z pewnością zapisze się w pamięci odbiorcy.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać