Promocje

Telewizja kablowa czy cyfrowa? Pomagamy w wyborze

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Choć oferta naziemnej telewizji cyfrowej jest coraz bogatsza, to nadal nie zaspokaja ona potrzeb milionów Polaków szukających w telewizji maksymalnie rozbudowanej ramówki. Jeśli jesteś fanem sportu, kinomanem lub po prostu interesujesz się światem, to nie masz wyboru i musisz zdecydować się na ofertę komercyjną, czyli telewizję kablową lub cyfrową. Które rozwiązanie będzie dla Ciebie lepsze? Poznaj najważniejsze zalety i wady obu rodzajów telewizji, aby podjąć dobrą decyzję.

telewizja

Telewizja kablowa – szeroka oferta i to nie tylko telewizyjna

Ogromną zaletą telewizji kablowych, nazywanych potocznie kablówkami, jest to, że od dawna oferują one znacznie więcej niż sam dostęp do wielu programów telewizyjnych. Operatorzy przygotowują dla swoich klientów atrakcyjne pakiety, w ramach których można mieć telewizję, Internet i telefon. Klient dostaje tylko jeden rachunek i to o wiele niższy, niż gdyby zdecydował się kupić te usługi u różnych dostawców.

Dobrym przykładem jest telewizja kablowa działająca w Poznaniu i okolicach, która swoim klientom oferuje dostęp do wszystkich kluczowych usług (telewizja, Internet, telefon oraz telewizja online), umożliwiając wybór pakietu dostosowanego do potrzeb domowników. Jest to bardzo opłacalne w sytuacji, gdy zależy nam na niskiej cenie, wysokiej jakości oraz obsłudze ze strony tylko jednego dostawcy.

Kablówka wygrywa z telewizją cyfrową pod względem stabilności. Musiałby nastąpić kataklizm, aby doszło do długotrwałej przerwy w dostarczaniu sygnału. Odbiorcy „cyfrówki” natomiast regularnie zmagają się z problemami podczas burzy czy śnieżycy. Kolejny punkt dla telewizji kablowej.

Telewizja cyfrowa – dla telemaniaków

Komu na pewno możemy polecić oferty operatorów telewizji cyfrowej? Osobom, dla których najważniejszym wyznacznikiem jakości jest liczba kanałów. W najbogatszych pakietach telewizyjnych można się cieszyć kilkuset programami. Pytanie brzmi: czy tyle rzeczywiście jest Ci potrzebne?

W praktyce, jak większość odbiorców telewizji, skupisz się na kilkunastu ulubionych kanałach, a części oferty nigdy nawet nie poznasz. Wynika to z braku czasu, ale też tego, że większość programów jest w obcym języku i ich ramówki niekoniecznie są atrakcyjne dla polskiego widza.

Przejdźmy do kwestii ceny. Tutaj telewizje cyfrowe nie mają niestety mocnego argumentu. Owszem, można trafić na bardzo tanie pakiety już za kilkanaście złotych, ale wówczas oferta nie będzie się specjalnie różnić od bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej. Aby rzeczywiście poczuć różnicę trzeba zainwestować więcej i… tutaj zaczynają się schody.

W praktyce nie ma możliwości, aby wykupując względnie niedrogi pakiet (w cenie do 60-80 złotych miesięcznie) zadowolić wszystkich domowników. Mąż chce sport, żona kino, dzieci bajki – operatorzy bardzo sprytnie układają swoje pakiety, w efekcie czego zawsze pojawi się pokusa wybrania droższej oferty.

Na koniec wspomnijmy jeszcze o tzw. pakietowaniu usług. Operatorzy telewizji cyfrowej mają już w swojej ofercie Internet, ale trzeba pamiętać, że najczęściej będzie to opcja Internetu mobilnego, który nie wszędzie działa i nie zawsze jest stabilny. Pod tym względem dostawcy telewizji kablowej wygrywają, bo mogą zaproponować swoim klientom Internet kablowy lub radiowy.

Tak naprawdę jedyną zauważalną przewagą telewizji cyfrowej nad kablówką jest to, że tę pierwszą można mieć praktycznie wszędzie, niezależnie od lokalnej infrastruktury, z kolei z telewizji kablowej mogą korzystać głównie mieszkańcy miast, miasteczek i ich najbliższych okolic.

Podsumowanie: którą telewizję wybrać?

Jeśli przeczytałeś dokładnie nasz poradnik, to już wiesz, które argumenty są dla Ciebie najważniejsze. Pamiętaj, że niezależnie od podjętej decyzji musisz bardzo uważnie zapoznać się z ofertą konkretnej firmy, zwracając uwagę nie tylko na cenę, ale także usługi dodatkowe, gwarancję szybkiego serwisu oraz dostęp do pomocy technicznej. Przyjemnego oglądania!

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje