Poradniki zakupowe

Top 5 zabawek dla dzieci, które boją się ciemności

promocja cash back zabawki interaktywne vtech

DYSKUSJA

Czy strach można pokonać zabawą? Dzieci bardzo często boją się różnych rzeczy. Jedną z nim jest właśnie ciemność. Boją się, że gdy zapadnie zmrok pod łóżkiem pojawią się potwory, strachy i duchy. Strach przed ciemnością powinien minąć z wiekiem. Jednak to nie znaczy, że należy go lekceważyć. Na rynku w ostatnim czasie pojawiło się wiele różnych zabawek, które zapewnią Tobie oraz Twojemu maluszkowi spokojny i bezpieczny sen.
top-5-zabawek-dla-dzieci-ktore-boja-sie-ciemnosci

1. Lampki nocne

I to nie byle jakie! Już dawno minęła era świecących naklejek kosmicznych konstelacji. Nie znaczy to, że nie są one ponadczasowe i retro. Na pewno spodobałyby się naszym dzieciom, ale dzisiejszy rynek zabawek interaktywnych oferuje o wiele więcej. Jak pokonać lęk przed ciemnością – jej przeciwwagą, czyli światłem! Różnego rodzaju lampki nocne to idealne rozwiązanie dla malucha, który boi się ciemności. Zabawki Fisher Price takie jak np. Lumalou Chmurka Uspokajacz to połączenie spokojnego designu i nowoczesnej interaktywności. Ten interaktywny pomocnik rodzica montowany na ścianie to świecąca chmurka, która przeprowadza dzieci przez zadania wieczornej rutyny oraz usypia za pomocą delikatnych dźwięków.

2. Maskotki i pluszaki

Od zawsze wiadomo, że to, co najlepiej pomaga dziecku zasnąć to ukochana maskotka. Miłe i przyjazne pluszaki to idealne zabawki, które pomagają zwalczyć lęk przed ciemnością. Są nie tylko świetnymi zabawkami, ale także wzbudzają poczucie bezpieczeństwa i przywiązania u naszego dziecka. Pluszaki mogą spełniać także interaktywne funkcje tak jak np. maskotka Fisher Price Miś Uspokajacz ze świetlikami. Ta zabawka to połączenie miłej pluszowej maskotki i przeuroczego pudełka ze świetlikami, które emituje delikatne światełka. Dodatkowym atutem jest możliwość włączenia projekcji świetlnej, która imituje świecące gwiazdy i księżyc pozwalając naszemu maluszkowi zasnąć przy akompaniamencie cichej spokojnej muzyki.

3. Figurki zwierząt

Klasyczne zabawki nigdy nie wyjdą z mody, a najlepszym sposobem na pozbycie się strachu jest zwalczenie go za pomocą wyobraźni. Zabawki firmy Schleich to podróż w magiczną krainę wyobraźni Twojego dziecka. Figurki zwierząt czy też fikcyjnych postaci to idealne rozwiązanie na długie zabawy przed snem. Czasami dzieci boją się różnych rzeczy, ponieważ mają zbyt wybujałą wyobraźnię. Wieczorna zabawa z dzieckiem w farmę lub magiczną krainę pomoże rozładować emocje i sprawi, że maluch będzie miał pogodny i wesoły nastrój przed pójściem spać.

4. Zabawki z projektorem

Projektor na ścianie czy suficie to idealne rozwiązanie, aby przyzwyczaić dziecko do spania samemu lub zwalczyć jego lęk przed ciemnością. Niektóre zabawki Fisher Price mają wmontowany projektor, aby zapewnić naszemu dziecku ciekawy i spokojny wieczór. Uspokajacz Fisher Price Hipcio z projektorem to połączenie przytulanki, lampki nocnej i projektora. Położony na stoliku nocnym Twojego dziecka zapewni mu spokojny sen i pozwoli przezwyciężyć strach przed ciemnością.

5. Zabawki dla chłopców

Jak i również dla dziewczynek! Ostatnia pozycja może nie jest związana z lękiem, ale nie ulega wątpliwości, że zabawa samochodzikami również pobudza wyobraźnię. Zabawki Hot Wheels nie muszą się ograniczać do zainteresowania jedynie chłopców. Dziewczynki także powinny uczestniczyć w takich zabawach, aby rozwijać swoją kreatywność. Jak widać, aby pokonać ciemność, wystarczy światło, bezpieczeństwo i wyobraźnia. To wszystko mogą zapewnić zabawki – odwieczny atrybut dziecka, a czasami prawdziwe wybawienie dla rodzica.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
1
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać