Za darmo

„Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” – Bezpłatna weryfikacja oświetlenia w samochodzie

logotyp zakupersi

Jesienią 2020 roku wystartowała akcja „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, w której można za darmo sprawdzić oświetlenie swojego samochodu.

Kampania została zorganizowana wspólnie z Komendą Główną Policji, aplikacją Yanosik i Instytutem Transportu Samochodowego i ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia.

skup samochodów

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

Akcja będzie miała miejsce 7 i 21 listopada 2020. Miejsca, w których będzie można bezpłatnie sprawdzić swoje światła można sprawdzić w aplikacji Yanosik. W większości przypadków odbywać się ona będzie na stacjach kontroli pojazdów należących do Polskiego Związku Motorowego. Pełna lista stacji biorących udział w promocji znajduje się na stronie akcji.

żarówki samochodowe osram nightbreaker za pół darmo

W wybranych terminach, policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego również będą prowadzić kontrole w tym zakresie. Między innymi będzie się zwracać uwagę na właściwe ustawienie wysokości świateł, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia oraz natężenie emitowanego światła.

Warto przypomnieć, że niesprawne światła nie tylko zagrażają swojemu bezpieczeństwu na drodze, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Dodatkowo poruszając się po drogach publicznych z niesprawnym oświetleniem trzeba liczyć się, z tym że policjant może zatrzymać dowód rejestracyjny i skierować na powtórne badania techniczne. W skrajnych przypadkach takie spotkanie może zakończyć się także 500-złotowym mandatem.

Szczegóły akcji Twoje Światła info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Za darmo