Za darmo

Uwaga na darmowe breloczki samochodowe

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Co może być niebezpiecznego w otrzymaniu darmowego breloczka samochodowego? Jak się jednak okazuje, gadżet tego typu może przyczynić się do kradzieży samochodu i nie tylko.

Złodzieje, przestępcy, wyłudzacze – zawsze są o krok od policji i zawsze bezbłędnie wykorzystują łatwowierność i naiwność ludzi. Obecnie do Polski trafił najnowszy wynalazek złodziei i włamywaczy – breloczki z chipem i odbiornikiem GPS. W obecnych spreparowanie takiego urządzenie nie jest jakimś ogromnym wyczynem technologicznym. Miniaturyzacja i dostępność tego rodzaju mikro układów jest na tyle duża, że taki odbiornik może zbudować nawet amator.

Gadżet podarowany za darmo wybranej ofierze na stacji benzynowej, przed sklepem, parkingu lub w innym miejscu, pozwala na śledzenie i określenie aktualnego położenia osoby obdarowanej. Tego rodzaju prezent może być główną przyczyną skradzenia samochodu czy włamania do mieszkania, gdyż złodzieje mogą na bieżąco monitorować gdzie się znajduje ofiara i jak długo będzie jeszcze przebywać poza miejscem zamieszkania.

Ta nowa metoda namierzania ofiar spopularyzowała się w Holandii i w Niemczech. Ale trafiła także pod polskie strzechy. Jak wynika z raportów polskiej Policji, najczęściej zajmują się tym procederem Romowie, choć do tego zjawiska dołączyli w ostatnim czasie także i nasi rodacy. W Polsce, pierwsze odnotowane przypadki breloczków „z niespodzianką” odnotowano na Mazowszu.

A więc uwaga! Warto być nieufnym, szczególnie gdy otrzymuje się na ulicy prezent od „podejrzanej osoby”.

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Za darmo