Wiewiórka czyli jak zarabiać na segregowaniu odpadów
DYSKUSJA

Segregacja śmieci – to się opłaca! Dziś postanowiliśmy pokazać Wam prosty i przyjemny sposób zarabiania na segregowaniu odpadów. Jak mawiał klasyk – grosz do grosza, a będzie kokosza.

Wiewiórka – bo tak nazywa się projekt, nie dość że umożliwia segregowanie śmieci i bycie eko, to jeszcze zarabianie na tym. Idea jest prosta – zamiast wyrzucać śmieci do zwykłego kubła, segregujemy je do odpowiednich worków. Gdy uzbiera się ich odpowiednia ilość, po worki z odpadami przyjeżdża specjalna ekipa. Waży je, opisuje i po pozytywnej weryfikacji otrzymujemy na kartę podarunkową pieniądze. Zgromadzonymi środkami możesz zapłacić za zakupy w sklepie lub wybrać pieniądze z bankomatów.

W projekcie Wiewiórka można segregować między innymi:

  • Czystą niezniszczoną odzież
  • Czyste i nieuszkodzone obuwie
  • Akcesoria takiej jak torby, torebki, portfele, plecaki, czapki, biżuteria, zegarki
  • Tekstylia, w tym ręczniki, obrusy, firany, zasłony czy pościel
  • Oryginalne płyty CD
  • Zabawki
  • Książki dziecięce
  • Butelki (skup butelek)
  • Metale w tym miedź, mosiądz, brąz, ołów, aluminium, stal, węglik, cyna, wolfram (skup metali)
  • Metale szlachetne jak złoto, srebro
  • Elektronika w tym procesory, pamięci ram, płyty główne, dyski twarde, zasilacze, napędy optyczne
  • Akumulatory

Stawki za oddanie są zróżnicowane. Za kilogram aluminium można otrzymać dla przykład 4 PLN. Za butelkę po piwie Kompanii Piwowarskie Wiewiórka płaci 15 gr / sztuka, a za kilogram odzieży 1,14. Oddając oryginalne płyty CD można zarobić nawet 1,14 od krążka.

Co najważniejsze, segregując śmieci i odpady razem z Wiewiórką pomagamy podopiecznym Fundacji Dzieci Niczyje, Mierz Wyżej, Matio oraz Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom.

Kilka ciekawostek:

Po śmieci przyjeżdża sieć logistyczna. Transfer przedmiotów do Wiewiórki jest sprawny i nie wymaga dużego zaangażowania.

Worki na śmieci posiadają specjalny kod kreskowy, który identyfikuje osobę która przekazuje odpady. Same worki można zamówić za darmo na stronie internetowej. Ich dostawa, jak i same worki na śmieci są całkowicie darmowe.
Pakiet startowy obejmuje 5 darmowych worków kodem kreskowym oraz darmowa karta prepaid Visa wraz z ulotkami informacyjnymi.

Kiedy chcemy przekazać przedmioty do Wiewiórki należy zalogować się na swoje konto, podać numer kodu kreskowego z worka, rodzaj surowca i wagę oraz preferowaną datę odbioru. W wyznaczonych godzinach pod domem pojawi się kurier K-EX i odbierze worki z przedmiotami do utylizacji.

Jak zacząć zarabiać z Wiewiórką:

1. Należy założyć konto na stronie Wiewiórki. Formularz znajduje się tutaj. Wystarczy podać swoje imię i nazwisko, adres, e-mail oraz numer telefonu.
2. Potwierdzić rejestrację klikając w link aktywacyjny wysłany na adres e-mail. Po zarejestrowaniu na stronie automatycznie wysyłany jest pakiet startowy, który dostaniesz nieodpłatnie pod wskazany adres podczas rejestracji. Zestaw startowy zawiera 5 darmowych worków do zbierania rzeczy oraz darmową kartę prepaid, na którą będą przelewane należne pieniądze.
3. Po zalogowaniu można zamówić dodatkowe worki.
4. Po spakowaniu do worka przedmiotów (w 1 worku może znajdować się tylko 1 rodzaj przedmiotów) należy w panelu nadać przesyłkę. Do wyboru jest Paczkomat lub Kurier K-EX.
5. Po weryfikacji wynagrodzenie wpłynie na kartę Prepaid. Można je wypłacić, wydać w sklepie lub przekazać na konto wybranej fundacji.

Skup Wiewiórka - rejestracja info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Tematy:

4 Komentarze

  1. Sprawdzałem to i w ogólnie nie opłaca się z tym bawić, według mnie przynajmniej.

  2. musze to sprawdzić. Wygląda zachęcająco. Zobaczymy co wyjdzie z tego w praktyce.

  3. Fajna idea ale w praktyce nie ma co liczyć na jakieś korzyści, chyba tylko butelki po piwie ew. odzież się w miarę opłaca oddać.

    1. @Nati Płyty CD oraz puszki też źle nie wypadają.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Darmowe próbki