Nawet nie wychodząc z domu, można zwiedzać i podziwiać najpiękniejsze atrakcje turystyczne świata. Oto nasze najlepsze propozycje na odbycie wirtualnych wycieczek po polskich zabytkach i muzeach.
Muzeum Powstania Warszawskiego
Podczas wirtualnego spaceru zobaczycie wiele interesujących eksponatów jak np. motocykl, maszyny introligatorskie i do pisania, karabiny, dawne aparaty telefoniczne, kolekcję misiów, w tym z logo Polski Walczącej i wiele innych.
Muzeum Westerplatte – Gdańsk
Wirtualne zwiedzanie uzupełniają hasła „Nigdy Więcej Wojny”, emocjonująca opowieść lektora o pierwszych dniach II wojny światowej, tablice informacyjne, które bez problemu można odczytać.
Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie
Jaka była kiedyś Polska? Jak wyglądała? Czy bardzo się zmieniła? Tego dowiecie się, wyruszając na wirtualny spacer, na który zaprasza Was Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.
Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy
Chcąc poznać historię wyspy i poczytać o jej zbiorach, należy przenieść się na stronę www Muzeum Pierwszych Piastów w Lednicy.
Muzeum Etnograficzne w Toruniu
Dowiecie się też więcej na temat wyglądu i sposobu działania wiatraka słupowego, pieca chlebowego, pieca smolarskiego, młyna wodnego, warsztatu kowalskiego czy remizy ochotniczej straży pożarnej.
Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza
Wewnątrz zobaczycie grafiki i narzędzia związane z przemysłem naftowym, górnicze mundury, gabinet oraz aptekę z hologramem pogrążonego w pracy farmaceuty i wynalazcy lampy naftowej – Ignacego Łukasiewicza.
Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie
Zwiedzając muzealną przestrzeń, zobaczycie, jak wyglądały dawne przedmioty codziennego użytku np. żelazka, saturatory na wodę, lampy naftowe, telefony, lornetki, maszyny do pisania, samowary, wagi, a także wojskowe mundury.
Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
Słuchając lektora, dowiecie się m.in.: gdzie spadła pierwsza w dziejach bomba lotnicza, kto wymyślił lotnicze znaki rozpoznawcze i kto uważał, że lotnictwo bardziej nadaje się do sportowych rywalizacji niż wojennej ofensywy.
Muzeum Dobranocek w Rzeszowie
O tym, jak powstawały wszystkie te znane i uwielbiane dobranocki, dowiecie się co nieco, przyglądając się eksponatom umieszczonym w gablotach – diaskopom, rzutnikom, projektorom, przeglądarkom do przezroczy, filmom na szpulach, obrazkowym scenopisom, kamerze telewizyjnej i telewizorowi w drewnianej obudowie z lat 60. XX w.
Zamek Królewski w Warszawie
Zamek Królewski w Warszawie udostępnia swoją kolekcję w przestrzeni wirtualnej, w której prezentuje skąpaną w złocie Salę Wielką, przystrojony w fuksjowe szaty Pokój Audiencjonalny Stary, Salę Rady i Salę Tronową w dostojnym odcieniu bordo, a także Pokój Marmurowy, Salę Gwardii Koronnej, Salę Canaletta, Salę Rycerską, Pokój Sypialny i Garderobę Króla.
Zamek Krzyżacki w Malborku
o Muzeum Zamkowego w Malborku można wejść online, by już po chwili znaleźć się na wieży, z której roztacza się widok nie tylko na słynny zamek krzyżacki, ale także na las, rzekę Nogat i okoliczne zabudowania.
Zamek Książ w Wałbrzychu
Trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce – Zamek Książ w Wałbrzychu, zwykle otwarty dla zwiedzających, tym razem zaprasza do zwiedzania swych wnętrz w przestrzeni wirtualnej, w której prezentuje m.in.: Salę Maksymiliana z oknami spinającymi sufit z podłogą, Salę Balową, która przypomina raczej salę konferencyjną, Hol Myśliwski z misternie zdobionym kominkiem opalanym drewnem, a także kilka salonów utrzymanych w różnych stylach.
Zamek w Łańcucie
Zobaczycie tu naczynia, w których gotowano dla państwa, a następnie serwowano wystawne kolacje, portrety przedstawiające ich wizerunki, dzieła sztuki, meble z piękną tapicerką, oryginalne piece kaflowe, instrumenty muzyczne, misternie zdobione ściany i sufity, a nawet kolorowo dekorowaną miskę ustępową w jednym z kilku salonów kąpielowych.
Muzeum Zamkowe w Pszczynie
Wirtualny spacer rozpoczyna się od widoku na piękny zamek, w którym mieści się Muzeum Zamkowe w Pszczynie – obiekt o niezwykłych wnętrzach, cieszący oczy swą architekturą, aranżacją, umeblowaniem i barwami.
Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
Na stronie www Muzeum Zamoyskich w Kozłówce przeczytacie, że to okazała rezydencja z okresu późnego baroku, dawna siedziba rodów Bielińskich i Zamoyskich i jeden z najlepiej zachowanych zespołów pałacowych na terenie Europy.
Kopalnia Soli w Wieliczce
Kopalnia Soli w Wieliczce zaprasza do zwiedzania najsłynniejszej swojej komory – wykutej w soli Kaplicy św. Kingi.
Sztolnie Walimskie
Na terenie Gór Sowich na Dolnym Śląsku leży miejscowość Walim, która zapisała się na kartach historii jako lokalizacja tajemniczych podziemi o kryptonimie „Riese”, budowanych z wielkim rozmachem na zlecenie Hitlera.
Jaka jest Twoja reakcja?
Tematy: