Poradniki zakupowe

WIZZ MultiPass – sprawdzamy plusy i minusy subskrypcji na loty

wizz-air-multipass - poradnik

DYSKUSJA

Tanie linie lotnicze Wizz umożliwiają zakup comiesięcznego planu na loty. Dzięki Wizz Multipass dzięki stałej niewielkiej opłacie uzyskuje się dostęp do lotów „bez limitu”. To świetna opcja dla podróżników, którzy dużo latają.

Wizz Air operuje z pięciu głównych lotnisk w Polsce: Warszawa-Chopin, Kraków-Balice, Gdańsk-Lech Wałęsa, Katowice-Pyrzowice oraz Wrocław-Strachowice. Z tych portów lotniczych przewoźnik oferuje szeroką gamę tras, obsługując ponad 130 kierunków w całej Europie, a także w regionach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Dzięki dynamicznemu rozwojowi i konkurencyjnym cenom, Wizz Air stał się jednym z najpopularniejszych wyborów dla polskich podróżników, zarówno tych udających się na wakacje, jak i podróżujących służbowo.

Od niedawna te tanie linie lotnicze wprowadziły do swojej oferty subskrypcje na loty. Dostępna jest ona także w Polsce. Dzięki niemu osoby, które dużo latają, będą mogły to robić jeszcze taniej.

W poniższym tekście sprawdzamy ile kosztuje plan na loty Wizz, jakie są plusy i minusy oraz analizujemy regulamin tej innowacyjnej usługi.

Ile kosztuje Wizzair Multipass

Warto wspomnieć o cenie. Pakiet w jedną stronę kosztuje 60 euro miesięcznie, czyli około 260 zł.

Wariant z dwoma tokenami miesięcznie kosztuje 120 euro, czyli około 520 zł. Do tych cen można dobrać też opcję z prioryterem wejścia na pokład czy na przykład duży bagaż.

wizzair multipass

Przykładowe dostępne plany lotów

Plusy Wizz Multipass

Postanowiliśmy sprawdzić subskrypcję na loty Wizz Air. Przeanalizowaliśmy regulamin i opis na stronie przewoźnika żebyście wy nie musieli tego robić i aby wychwycić potencjalne plusy i minusy tego rozwiązania.

Usługa o nazwie Multipass pozwala na loty w jedną lub dwie strony miesięcznie, za stałą cenę w dowolne miejsce liniami Wizz Air z Polski. Każdego miesiąca otrzymujemy wirtualny token, który pozwala kupić bilety lotnicze.

I tak wybierając opcję na loty w jedną stronę miesięcznie można trochę przyoszczędzić. Jak się okazuje latając na przełomie miesięcy, można zarezerwować na przykład wylot 30 czerwca, a powrót 6 lipca. Czyli w czerwcu zużyje się swój pierwszy token, a na lipiec już kolejny.

Multipass sprawdzi się idealnie na droższych kierunkach, jak Lizbona, Madera, Abu Dhabi czy Wyspy Kanaryjskie. Plan zakłada też może połączenie Multipassa z tanimi lotami z Abu Dhabi, na przykład do Kuwejtu czy Omanu.

Najważniejszym plusem jest to, że nie trzeba czekać na promocję czy wyprzedaż biletów. Można na przykład dzisiaj zarezerwować lot i za tydzień być na plaży na Teneryfie.

Jak widać, nie jest to opcja dla wszystkich. Ogromnym plusem jest to, że ma się dostęp do lotów ze stałą ceną za bilet. Dla porównania koszty standardowych lotów mogą sięgać nawet 2000 złotych. Posiadacz subskrypcji może wydać jedną czwartą tej kwoty. Jest jednak kilka haczyków.

samolot wizz air - tanie linie lotnicze

Minusy Wizz Multipass

Umowa subskrypcji zawierana jest na 12 miesięcy. Podczas wybierania subskrypcji należy wskazać z jakich lotnisk wylotowych będziemy korzystać. Przykładowo Polak powinien wybrać Multipass dla polski z uwzględnieniem wszystkich lotnisk na terenie Polski. Jeśli mieszka się za granicą, można zakupić pakiet np. na Włochy czy UK. Ceny wówczas mogą się różnić.

Drugim ograniczeniem jest liczba osób korzystających z Multipassa na każdym locie. Może okazać się, że nie będziesz mógł wybrać danego lotu, bo inne osoby z Multipassem zabukowały tam miejsca wcześniej. Na każdy lot przysługuje 10% miejsc dla użytkowników Multipassa.



Trzeci haczyk to trochę zagmatwane zasady rezerwacji. Token z czerwca możecie wykorzystać od 6 czerwca do 5 lipca, a 1 lipca odblokuje się wam token na podróże w lipcu między 6 lipca a 5 sierpnia. Każda rezerwacja musi być dokonana z minimum 5-dniowym wyprzedzeniem.

Innym znaczącym ograniczeniem w wykorzystaniu Multipassa Wizz są tzw. ograniczenia dla polskiego planu, jeżeli chodzi o loty np. na Sylwestra, na Majówkę, czy inne takie gorące terminy. Listę tych terminów aktualizuje w regulaminie na bieżąco przewoźnik. Przykładowo obecnie ograniczeniom podlega okres tuż przed i po Nowym Roku, w Święto Trzech Króli, Wielkanoc, długi weekend majowy czy w Święta Bożego Narodzenia.

Przydatne dokumenty

Jestem ciekaw, jakie są wasze odczucia co do Multipassa. Dajcie znać, czy spróbujecie subskrypcji od Wizz Air, czy póki co nie jest to dla was?

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
1
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać