Poradniki zakupowePromocje

Wózki widłowe używane – zalety

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Prowadząc firmę, która ma jakieś zaplecze magazynowe na pewno zastanawialiście się nad tym, czy i kiedy przyda się wózek widłowy. Jeśli już pojawi się taka konieczność to wózek wynająć czy kupić?

forklift-3825282_1920

Prowadząc firmę, która ma jakieś zaplecze magazynowe na pewno zastanawialiście się nad tym, czy i kiedy przyda się wózek widłowy. Jeśli już pojawi się taka konieczność to wózek wynająć czy kupić? Sprawdźmy zatem, czy opłaca się decydować się na zakup lub wynajem wózków widłowych używanych.

forklift-4714747_1920

Wózki widłowe używane – wynajem

Wynajmując jakikolwiek produkt lub sprzęt wiemy, że był on używany wcześniej przez kogoś innego. W takim przypadku warto sprawdzić bardzo dokładnie stan techniczny, przeczytać umowę oraz warunki współpracy. Oto na co warto zwrócić uwagę:

  • Kiedy wózek przechodził przegląd – data jest bardzo istotna. Najlepiej, gdyby przegląd odbył się po odbiorze wózka od poprzedniego wynajmującego.
  • Możliwość serwisowania u producenta lub firmy wynajmującej – serwis jest o tyle ważny, że decydując się na wynajem wózka używanego nie wiemy dokładnie co w nim „siedzi”. Dlatego jakakolwiek opcja wsparcia serwisowego musi być nam zagwarantowana. Nie każda usterka czy konieczna naprawa będzie wynikała z naszej winy – warto o tym pamiętać.
  • Czas wynajmu – jaki jest dostępny. Chcąc wynająć wózek na przykład na 11 miesięcy, może okazać się, że równy rok wyjdzie nam po korzystniejszej cenie.

Wózki widłowe używane – zakup

Opcja zakupu jest skierowana już do jakby bardziej zdecydowanej firmy. Wynajmując wózek zawsze możemy zrezygnować po okresie wynajmu lub go przedłużyć lub zdecydować sięna zakup. Dlatego osobom, które potrzebują skompletować własną flotę magazynową na początek polecamy wynajem. Oto kilka aspektów, na jakie należy zwrócić uwagę podczas zakupu wózka widłowego:

  • Cena, przebieg, stan techniczny – podstawowe wytyczne dotyczące tych ważnych spraw. Dodatkowo bardzo ważne jest, aby dokładnie znać i sprawdzić historię pojazdu.
  • Możliwość serwisowania u dealera pojazdów tego typu. Nawet jeśli kupujemy używany wózek widłowy, warto dowiedzieć się, czy producent nie prowadzi serwisu i czy nasz pojazd ten serwis obejmuje.
  • Siła podnoszenia oraz inne istotne parametry pracy magazynowej. W końcu wózek widłowy nie będzie tylko jeździł, lecz głównie przewoził towary. Dlatego istotne jest, aby sprawdzić bardzo dokładnie parametry wykonywanej pracy.

Wynajem czy zakup?

Zakup wózka jest zmotywowana zupełnie innymi sprawami niż wynajem. Dlatego nie jest to porównywalne. Polecamy jednak komukolwiek, kto decyduje się na posiadania własnej floty, aby najpierw wynajął na krótki okres by potem wiedzieć więcej o kupowanych produktach. Wózki widłowe używane są bardzo dobrą alternatywą dla nowych pojazdów. Nie są wcale w złych stanach technicznych, ponieważ w takim przypadku nie dostały by pozwolenia na pracę. Dlatego warto skorzystać z takiej formy zakupu lub wynajmu.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać