Poradniki zakupowe

Wybielanie zębów – w domu czy w gabinecie?

wybielanie zębów

DYSKUSJA

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu osób. Dlatego obecnie na rynku możemy zauważyć wiele past wybielających. Z aktywnym węglem, ze składnikami mineralnymi, BIO oraz wiele innych. Powstaje wiele urządzeń do samodzielnego wybielania zębów w domu: nakładki ładowane smartfonem.
dentist-428644_1920

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu osób. Dlatego obecnie na rynku możemy zauważyć wiele past wybielających. Z aktywnym węglem, ze składnikami mineralnymi, BIO oraz wiele innych. Powstaje wiele urządzeń do samodzielnego wybielania zębów w domu: nakładki ładowane smartfonem. Rozwija się także gałąź usług stomatologicznych w obrębie wybielania zębów. Wprowadzane są nowe usługi oraz zabiegi, stomatolodzy rekomendują dietę odpowiednią, aby mieć białe zęby. Każde z tych działań ma jeden cel – zapewnić nam śnieżnobiały uśmiech.

zahnreinigung-1514692_1920

Pasty wybielające

Idąc do drogerii widzimy, że pasty do zębów zajmują naprawdę dużo miejsca na półkach. Możemy wybrać pasty wzmacniające szkliwo, przeznaczone na nadwrażliwość, odświeżające, pasty dla palaczy, pasty wybielające, pasty ze składnikami roślinnymi oraz wiele więcej. Na półkach znajdziemy także całe zestawy past z miernikami bieli, specjalnymi szczoteczkami oraz tubkami z paską na każdy dzień tygodnia.

Nowością są pasty wybielające z aktywnym węglem. Głównym motywatorem do ich zakupu jest pewne zaskoczenie konsumentów tym, że pasta jest czarna, co ma pokazywać ten „aktywny węgiel”. Jednak istnieje wiele obaw ku temu, czy te pasty są na pewno bezpieczne.

W sieci można znaleźć wiele testów blogerów, którzy używali tych past przez jakiś czas i porównują efekty ze stanem zębów przed.

Urządzenia do wybielania zębów – tzw. nakładki

W sklepach internetowych aż roi się od coraz to nowszych wersji urządzeń do wybielania zębów. Taki zakup możemy sfinalizować już za mniej niż 100 zł – jednak czy jest to bezpieczne i skuteczne? Tutaj zdania są podzielone. Jedni użytkownicy uważają, że tak, inni, że ewentualne efekty wybielające to placebo.

Tak naprawdę wszystko zależy od zębów, jakie mamy. Niektórzy mają genetycznie żółte żeby lub ze względu na palenie tytoniu. Najlepiej udać się do lekarza, który dobierze odpowiednie preparaty oraz zabiegi, i poleci, jakiej pasty używać i na co uważać. Wybielanie zębów nakładkowe w gabinecie to jedyna droga, aby uzyskać skuteczne i szybie efekty.

Stomatolog radzi: Dieta jest ważna

Po poradę można iść także do dietetyka lub zapytać o to swojego stomatologa. Należy unikać czarnej kawy, czekolady oraz innych produktów, które mogą pozostawiać przebarwienia. Dobrą praktyką jest myć zęby po posiłku.

Artykuł powstał przy współpracy z Stomatolog Szczecin.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać