Poradniki zakupowe

Wynajem telefonu w usłudze subskrypcji – wady i zalety

wynajem telefonu

DYSKUSJA

Coraz częściej nie kupujemy różnych rzeczy, a płacimy możliwość dostępu do nich. Dotyczy to głównie treści cyfrowych – filmów w VOD zamiast na płytach, czy muzyki streamowanej, zamiast kupowanej na własność. Na całym świecie coraz popularniejszy staje się również wynajem sprzętu – choćby elektroniki. Wynajem telefonu w usłudze subskrypcji może być bardzo ciekawą alternatywą dla zakupów na raty i u operatora. Jak działa taka usługa”? Postaramy się dziś opisać największe zalety wynajmu telefonu, a także poszukać wad takiego rozwiązania.

Czym się różni wynajem telefonu od jego zakupu?

Zanim przejdziemy do omówienia zalet i wad, zastanówmy się, co to jest wynajem telefonu. Taka możliwość jest już całkiem popularna za granicą, w Polsce też powoli staje się coraz częstszym wyborem. Wynajem sprzętu oznacza, że nie musimy od razu ponosić całego kosztu, czy myśleć o ratach. Zamiast tego podpisujemy umowę i co miesiąc płacimy ustaloną na początku kwotę. Wynajem telefonu oznacza, że będziemy za niego płacić przez 12 miesięcy, po czym zwrócimy go do sklepu. W tak krótkim czasie nie zdołaliśmy spłacić raty za sprzęt lub ich wysokość byłaby bardzo wysoka. Wynajem sprzętu pozwala na używanie nie tylko telefonów komórkowych. Możemy też zdecydować się na wynajęcie między innymi:

  • konsoli do gier

  • tabletu

  • komputera lub laptopa

  • sprzętu AGD

  • projektora

  • drukarki 3D

Zarówno wynajem telefonu, jak i kupno na własność mają swoje zalety i wady. Myśląc o nowym sprzęcie warto jednak rozważyć i ten sposób. To dla nas szansa na oszczędności, a także możliwość częstej wymiany sprzętu.

Zalety wynajmu telefonu – najważniejsze plusy wynajmu

smartphone subskrypcja

Wynajem telefonu zamiast jego zakupu ma sporo zalet. Przede wszystkim nie musimy od razu przeznaczać na kupno całej kwoty – wartości sprzętu. Podczas wynajmu telefonu zapłacimy w sumie znacznie mniej, niż wynosi koszt zakupu urządzenia. Oczywiście, na koniec nie jesteśmy jego właścicielem, co niekoniecznie musi być jednak wadą. Nie musimy się w końcu martwić o to, co zrobić ze starym i niepotrzebnym już sprzętem. Możemy więc uznać też to rozwiązanie za przyjazne dla środowiska.

Kolejną zaletą wynajmu telefonu jest możliwość dostępu do nowoczesnych urządzeń w niskiej cenie. Jeśli subskrypcja trwa jedynie 12 miesięcy, możemy co roku wymienić sprzęt na nowy. To znacznie krótszy okres, niż wynosi długość standardowej umowy z operatorem GSM. Tam zwykle abonament, w którym kupimy telefon, trwa dwa lub trzy lata. Najczęściej musimy także wnieść pewną opłatę już przy podpisywania umowy.

Jeśli szukalibyśmy usługi, która działa podobnie do wynajmu telefonu, byłby to wynajem samochodu. Dziś jest bardzo często wybieraną alternatywą dla leasingu, kredytu lub kupna za gotówkę. Tak samo jest właśnie w przypadku wynajmu telefonu. Możemy bardziej elastycznie zarządzać swoim budżetem bez obciążania go sporym zobowiązaniem.

Spory wybór dostępnych na wynajem smartfonów to kolejna zaleta subskrypcji WeźSuba. Można je obejrzeć na stronie internetowej sklepu Komputronik. Dostępne w usłudze urządzenia mają dodatkowe oznaczenie. Na liście znajdziemy zarówno sprzęt Apple, Samsunga, jak i innych renomowanych producentów. Cały proces kończy się podpisaniem umowy podczas odbioru telefonu. To tylko niewiele bardziej skomplikowane, niż typowy zakup nowego telefonu. Jednocześnie procedury są znacznie prostsze, niż kupując telefon na abonament lub na raty. Wygoda jest więc kolejnym plusem wynajmu smartfona.

Ubezpieczenie telefonu w cenie pakietu

Opisana usługa wynajmu telefonu brzmi całkiem interesująco, ale co stanie się w wypadku uszkodzenia sprzętu? W subskrypcji WeźSuba w cenie miesięcznej opłaty mamy wliczone ubezpieczenie ekranu – od stłuczenia, rozbicia lub porysowania. Jeśli natomiast potrzebna jest większa ochrona, warto rozważyć dodatkowe ubezpieczenie – za 19 złotych miesięcznie. To dla każdego użytkownika gwarancja spokoju i pewność, że nie pojawią się dodatkowe, nieprzewidziane koszty.

Wady wynajmu smartfona – najważniejsze minusy wynajmu

telefon smartfon

Dla większości osób największą wadą wynajmu telefonu jest fakt, że przez cały okres nie jesteśmy jego właścicielem. Nie możemy go więc komuś oddać, czy sprzedać. Telefon nie będzie też nasz już po zakończeniu 12-miesięcznego okresu subskrypcji. Wtedy możemy jednak po prostu wybrać interesujący nas model i znów skorzystać z tej opcji.

Wadą wynajmu telefonu jest również pokrycie kosztów w wypadku uszkodzenia, czy zagubienia sprzętu. Dotyczy to jednak tylko sytuacji, kiedy kupujący nie zdecyduje się na dodatkowe ubezpieczenie.

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
3
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać