Darmowe próbki

Zdalne nauczanie za darmo – narzędzia do nauki dla uczniów i nauczycieli

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Zawieszenie zajęć w szkołach to spore wyzwanie dla nauczycieli, rodziców ale także i dzieci. Oto zestawienie najlepszych narzędzi do zdalnej nauki. Jest to specjalnie wyselekcjonowana lista powszechnie dostępnych, a zarazem kluczowych zasobów, które pomogą w przeprowadzeniu zdalnej lekcji, staną się źródłem niezbędnej wiedzy i inspiracją do pracy online.

Brainly Plus

Brainly to napędzana wiedzą społeczność 150 milionów uczniów i ekspertów. To dzięki nim, nawet najtrudniejsze pytania, znajdują dobrą odpowiedź.

Więcej informacji

Amazon Prime dla dzieci

Amazon udostępnił dużą część programów skierowanych dla dzieci za darmo we wszystkich krajach, w których usługa jest dostępna. W tym w Polsce. Rodzice już teraz mogą usadzić dzieciaki przed ekranami. Wystarczy, że wejdziecie na specjalną podstronę Amazonu i wybierzecie coś z dwóch przygotowanych sekcji. Pierwsza zawiera programy dla dzieci w wieku przedszkolnym, a druga dla tych, które mają od 6 do 11 lat.

Więcej informacji

Szkoła w Chmurze

Szkoła online to alternatywa zamiast lekcji, sprawdzianów i zadań domowych. Jest to interaktywna platforma do zaliczania przedmiotów. Obecnie za darmo.

Więcej informacji

Nowa era

Materiały do nauki i pracy z uczniami na każdy dzień w tym wersje elektroniczne podręczników, dodatkowe materiały multimedialne do nauki zdalnej, generator testów i sprawdzianów, wybrane arkusze egzaminacyjne do egzaminu ósmoklasisty.

Więcej informacji

Google Classroom

darmowe próbki bebilon dla dzieci

Potencjał Google Classroom jest jednak ogromny. Materiały można z łatwością dzielić na lekcje, a do każdej z nich dodawać potrzebne załączniki. Nauczyciel bez problemu sprawdzi wiedzę, wystawi oceny i bez problemu doda komentarze. Wszystkie osoby mogą się też komunikować na czacie.

Więcej informacji

Hangouts Meet

To znakomite narzędzie do wieloosobowych spotkań, zarówno szkolnych, jak i firmowych / biznesowych

Więcej informacji

Microsoft Teams

Microsoft Teams to dojrzała i zaawansowana platforma do komunikacji internetowej, z której standardowo, codziennie korzysta około 30 milionów ludzi.

Więcej informacji

Quizlet

Quizlet to doskonały przykład na to, że nauka może być szybka, efektywna i jednocześnie całkiem ciekawa. Wystarczy, że wiedzę będziemy przyswajać w postaci quizu.

Khan Academy

Aplikacja mobilna Khan Academy z językiem polskim do wyboru jest dostępna i na iOS i na Androida.

Eduexpert

Trafia się niezwykła okazja na sprawdzenie edukacji domowej na własnej skórze. Wypełnij formularz i korzystaj online z jednego z naszych produktów zupełnie za darmo przez dwa tygodnie.

bebiko darmowe gadżety

Więcej informacji

Edukator

Wykorzystaj aplikacje, symulatory, modele, lektury, atlasy biologiczne, filmy, prezentacje – wszystko znajdziesz w naszej bazie. Najbogatszy zbiór narzędzi i zasobów dydaktycznych za darmo.

Więcej informacji

TEDx Edu

Na kanale TEDx mozna znaleźć materiały edukacyjne dla dzieci i nie tylko. Są w oryginalnym języku, głównie po angielsku, ale dostępne są napisy do każdego z filmów.

Więcej informacji

Quizizz

Darmowe narzędzia do nauczania i uczenia się czegokolwiek, na dowolnym urządzeniu, osobiście lub zdalnie.

Więcej informacji

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła

Interaktywne lekcje on-line TV oraz wsparcie dla uczniów przygotowujących się do matury i egzaminu ośmioklasisty. Darmowe korepetycje przygotowane dla uczniów z całej Polski przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wirtualne lekcje prowadzą prawdziwi nauczyciele m.in. z toruńskiego 10 Liceum Ogólnokształcącego. Telewizja dla każdego ucznia. Z materiałów video można korzystać w dowolnym momencie.

Więcej informacji

Zintegrowana Platforma Edukacyjna

darmowe gadżety wyprawka dla dziecka Bebiko

Darmowe narzędzie edukacyjne oferujące nauczycielom i uczniom materiały dydaktyczne oraz środowisko, które pozwala tworzyć i współtworzyć nowe treści, dzielić się nimi z uczniami, przygotowywać testy sprawdzające oraz śledzić postępy, a nawet prowadzić indywidualną pracę z uczniem.

Więcej informacji

Scholaris

Portal wiedzy dla nauczycieli zawierający bezpłatne zasoby edukacyjne, które są dostosowane do wszystkich etapów kształcenia. Portal zawiera około 28 tys. pojedynczych interaktywnych materiałów, pomocnych w realizacji treści ze wszystkich przedmiotów, na różnych poziomach edukacyjnych. Są to scenariusze lekcji, ćwiczenia, teksty, animacje, slajdy, symulacje, gry dydaktyczne czy filmy.

Więcej informacji

Lektury Gov

Internetowy portal niewymagający zakładania konta, na którym dostępna jest większość lektur szkolnych znajdujących się w domenie publicznej. Użytkownicy mogą pobrać je w wielu formatach plików, zarówno z zasobów przeznaczonych dla szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych.

Więcej informacji

Biblioteka cyfrowa POLONA

Jedna z najnowocześniejszych cyfrowych bibliotek na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Biblioteka Narodowa, administrator POLONY, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji – zdigitalizowane przy użyciu najnowocześniejszych technologii, pozwalających uzyskać najwyższą jakość. Większość udostępnionych zbiorów należy do domeny publicznej, dzięki czemu można je za darmo pobierać i dowolnie wykorzystywać.

Więcej informacji

Ciekawostki historyczne

Kontrowersje, odkrycia, bohaterowie i antybohaterowie. Fascynujące opowieści na każdy dzień od najpopularniejszego magazynu o historii w Polsce;

Więcej informacjiGodność

Gra edukacyjna Godność, wolność i niepodległość, poznaj historię jak nigdy dotąd;

Więcej informacji

Google Arts & Culture

Dostęp do zrobionych w wysokiej rozdzielczości zdjęć dzieł sztuki znajdujących się w zbiorach partnerskich muzeów.

Więcej informacji

Pistacja

Darmowe wideolekcje z matematyki, zgodne z podstawą programową.

Więcej informacji

AGH

E-podręczniki do matematyki, fizyki, chemii.

Więcej informacji

Zygotebody

Darmowy atlas anatomii

darmowe próbki bebilon dla dzieci

Więcej informacji

Kahoot

Narzędzie, w którym użytkownicy, korzystając ze smartfona, mogą w ciągu kilku sekund tworzyć własne quizy przeznaczone do wykorzystania przez innych. Aplikacja to nie tylko quizy, lecz także ankiety i możliwość opracowywania prac domowych.

Więcej informacji

Socrative

Aplikacja, poprzez którą nauczyciele mogą sprawdzić poziom wiedzy uczniów, którą ci nabyli w trakcie zajęć oraz poznać reakcje na omawiane w czasie lekcji tematy. Uczniowie odpowiadają na pytania przygotowane przez nauczyciela w aplikacji do tego przeznaczonej.

Więcej informacji

Webex

To możliwość organizacji spotkania nawet dla stu uczestników (np. kilku klas) oraz nielimitowany czas jego trwania. Dzięki aplikacji możesz prowadzić zajęcia na odległość.

Serwis Ninateka

Serwis, na którym znajdują się filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe. Łącznie w serwisie dostępnych jest ponad 7 tysięcy plików audio i video, wszystkie są bezpłatne, wolne od reklam i dostępne bez logowania.

Więcej informacji

Mac

W związku z nadzwyczajną sytuacją, chcąc usprawnić pracę zdalną z uczniami, Mac oddał do dyspozycji za darmo cyfrową wersję naszych podręczników i zeszytów ćwiczeń.

Więcej informacji

GWO

Nauczyciele i rodzice pracujących na co dzień z podręcznikami Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego mogą otrzymać darmowy dostęp do materiałów edukacyjnych.

Więcej informacji

PWN

Akademia PWN to darmowy zbiór narzędzi i materiałów do prowadzenia zajęć zdalnie.

Więcej informacji

WSIP

Specjalnie dla wygody WSIP udostępnił niezbędne pomoce. Dzięki nim można prowadzić lekcje zdalnie i pomóc uczniom jak najlepiej wykorzystać ten czas. Wszystkie materiały dostępne z tej strony mogą być używane zarówno przez nauczycieli,
jak i uczniów i ich rodziców.

Więcej informacji

Studenci Uczniom

Grupą studentów, którzy w obliczu trudnej sytuacji dotykającej nas wszystkich postanowili podzielić się swoją wiedzą z tymi, którzy potrzebują pomocy z materiałem przerabianym na e-learningach.

Więcej informacji

Lekcje w sieci

Lekcje w sieci to społeczny projekt nauczycielski, który ma za zadanie pomóc nauczycielom, uczniom i rodzicom w dotarciu do zweryfikowanych i poukładanych tematycznie treści edukacyjnych na wszystkich poziomach edukacyjnych

Więcej informacji

Eduelo

Zarejestruj się za darmo i zyskaj dostęp do tysięcy pytań i prezentacji zgodnych z podstawą programową dla szkół podstawowych oraz z nowoczesnym i skutecznym systemem motywacji do nauki. Eduelo to nowoczesne narzędzie edukacyjne, zaprojektowane tak, aby nauka była wciągającą grą, polegającą na pokonywaniu wyzwań i zdobywaniu nagród. Motywujemy do systematycznych ćwiczeń i sprawiamy, że dzieci angażują się w nie i aktywnie rozwijają swoje umiejętności. Eduelo to nauka taka, jakiej oczekuje pokolenie „zawsze online”.

Więcej informacji

Dzwonek

Dzwonek udostępnia za darmo materiały uczniowskie na czas zamknięcia szkół.

Więcej informacji

Innowacyjna szkoła

Kurs zawiera multimedialne lekcje z przyrody, języka angielskiego i języka niemieckiego, na które składają się filmy, ćwiczenia interaktywne, animacje, ilustracje, piosenki, krzyżówki i rebusy multimedialne.

Więcej informacji

Squla

Na Twoje dziecko czeka ponad 65 000 gier i quizów ze wszystkich przedmiotów szkolnych. Nauka w formie zabawy przychodzi dzieciom łatwiej, dlatego Squla jest dobrym sposobem na lepsze wyniki w szkole.

Więcej informacji

darmowe próbki bebilon dla dzieci

Code.org

Nauka matematyki, programowania i logicznego myślenia.

Więcej informacji

Szalone liczny

Materiały edukacyjne, które pomogą przygotować się do matury z matematyki (poziom podstawowy). Znajdziesz tu m.in. arkusze maturalne i zbiory zadań (z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku), a także opracowany przeze mnie kurs maturalny.

Więcej informacji

Powtórka do matury 2020

Collegium Civitas zaprasza wszystkich maturzystów na powtórkę do matury z matematyki online.

Więcej informacji

Mat Zoo

Najlepsza strona do nauki matematyki dla szkół podstawowych.

Więcej informacji

E-lernado

Na stronie znajdziesz pełne lekcje wideo z matematyki na poziomie liceum i technikum. Wszystkie materiały są zgodne z aktualną podstawą programową.

darmowe gadżety wyprawka dla dziecka Bebiko

Więcej informacji

Matematyka jest wszędzie

To, co nas otacza ma kształt, da się policzyć i zmierzyć. Zobacz matematykę na co dzień i pokaż ją dziecku
z książką Matematyka jest wszędzie. Dołącz do 70 tys. rodzin, które są za pan brat z matematyką dzięki naszej książce.

Więcej informacji

Wordwall

Prosty sposób tworzenia własnych materiałów dydaktycznych. Twórz indywidualne ćwiczenia dla swojej klasy.
Testy, łączenie w pary, gry słowne i wiele więcej.

Więcej informacji

Dyktando online

Najlepsza aplikacja do ćwiczenia dyktand i ortografii. Aplikacja stworzna aby pomóc oswoić zasady ortograficzne oraz ułatwić ćwiczenie dyktand.

Więcej informacji

Babadum

Gra językowa, która uczy języków obcych.

Więcej informacji

Macmillan

bebiko darmowe gadżety

Serwis Anglista Online powstał, aby wspierać Państwa w zdalnej pracy z uczniami w czasie zawieszenia zajęć w szkołach.

Więcej informacji

Babbel

Aplikacja Babbel wspiera uczniów i studentów, oferując naukę języków za darmo. Zostań w domu i nie rób sobie zaległości.

Więcej informacji

Laboratorium języka

Bezpłatne zajęcia online dla dzieci, które powstały z potrzeby chwili i pasji do języka angielskiego. Stworzyłem je dla uczniów z moich kursów stacjonarnych, ale są otwarte dla każdego dziecka! Powstały w trudnym okresie, gdy przedszkola i szkoły zostały zamknięte z powodu epidemii koronawirusa w marcu 2020.

Więcej informacji

Colorove

Materiały do nauki języków obcych dla nauczycieli, lektorów oraz rodziców.

Więcej informacji

The Deep Sea

Wycieczka do morskich głębin.

Więcej informacji

darmowe gadżety wyprawka dla dziecka Bebiko

Discover the River

Nauka dźwięku ptaków.

Więcej informacji

Poznaj Polskę

To miejsce, gdzie dość swobodnie łączy się edukację kosmiczną Marii Montessori z zajęciami sensorycznymi.

Więcej informacji

Lasy

Lasy Państwowe udostępniły materiały edukacyjne do nauki o lesie.

Więcej informacji

Wirtualne lekcje WF-u

Film z zestawem ćwiczeń w ramach projektu wirtualne lekcje WF.

Więcej informacji

Medicover

Ćwiczenia dla dzieci są najlepszą formą profilaktyki i leczenia wad postawy. Wady postawy znajdują się na czele listy chorób cywilizacyjnych.

bebiko darmowe gadżety

Więcej informacji

Fitty Kid

Wideo-treningi FittyKid to zestawy domowych ćwiczeń dla dzieci i dorosłych.
FittyKid to świetny sposób na aktywne spędzenie czasu w rodzinnym gronie.

Więcej informacji

iTeatr

Spektakle, które zdobyły serca szkolnej widowni podczas transmisji na żywo można teraz obejrzeć w każdym momencie.

Więcej informacji

Biblioteka Narodowa

Największa biblioteka cyfrowa w Polsce otwarta

Więcej informacji

Creative Park

Papierowe modele do wydruku i samodzielnego składania w domu.

Więcej informacji

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Darmowe próbki