Promocje

Zegarki Fortis i pierwszy automatyczny zegarek na świecie

logotyp zakupersi

Zegarki lotnicze marki Fortis posłużyły za pierwowzór dla innych projektów. Jeśli szukasz znakomitej jakości modelu, zwróć na nie uwagę – są to urządzenia wyjątkowe, które szybko zyskały uznanie w branży zegarmistrzowskiej. Ich jakość i precyzję potwierdzają także piloci, a nawet kosmonauci. Poznajmy bliżej tę markę.
zegarki-fortis

Historia firmy Fortis

Szwajcarska marka Fortis jest obecna na rynku od 1912 roku – stworzył ją Walter Vogt, pasjonat tej branży i przedsiębiorca w jednej osobie. Trzeba przyznać, że Vogt nie szedł na kompromisy, a dokładnie wiedział, co chce osiągnąć i starał się do tego dążyć.

Zdawał sobie sprawę, że to jedyna droga do sukcesu – za cel obrał sobie najwyższej jakości, jak najlepiej spasowany, zegarek lotniczy wykonany ze świetnych materiałów i elementów. Wkrótce spełnił swoje marzenie, tym samym definiując taki model, który miał później licznych naśladowców wśród innych marek. Fortis Flieger to legendarny zegarek – to właśnie modele z tej serii są pierwowzorami dla innych firm tworzących zegarki lotnicze.

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

Fortis HARWOOD – pierwszy automatyczny zegarek na świecie

Niebawem Vogt rozpoczął współpracę z Johnem Harwoodem, brytyjskim zegarmistrzem i konstruktorem, wynalazcą pierwszego automatycznego zegarka na rękę, a marka Fortis przeszła do historii jako pierwszy producent takich modeli na masową skalę. Ich pierwszy zegarek był wyjątkowym produktem w historii zegarków i wpłynął na kierunek rozwoju przemysłu zegarmistrzowskiego.

Była to rewolucja w branży i jedno z kluczowych wydarzeń w historii firmy, które znacznie przyczyniło się do jej rozwoju. Wkrótce marka opracowała kolejne innowacyjne rozwiązania – m.in. zegarek wodoodporny Fortis Marinemaster, który uzyskał certyfikat chronometru szwajcarskiego instytutu COSC.

Co wyróżnia zegarki Fortis?

Fortis to profesjonalna marka szwajcarska, ceniona w świecie zegarmistrzowskim. Jej specjalnością jest opracowywanie modeli lotniczych najwyższej klasy, przeznaczonych dla najbardziej wymagających użytkowników. Aktualnie marka cieszy się mocną pozycją wśród renomowanych marek zegarmistrzowskich i trafia w gust panów ceniących dodatki z najlepszych materiałów w klasycznym stylu zasługujące na miano prestiżowych i ekskluzywnych akcesoriów.

Sprawdź najnowsze zegarki Fortis w E-zegarki

Fortis dedykuje swoje produkty między innymi pilotom (wojskowym, amatorskich i akrobacyjnych) oraz kosmonautom, ale zegarki tej marki chętnie noszą też miłośnicy stylu lotniczego, którzy docenią klasyczne i ponadczasowe wzornictwo oraz szukają praktycznych modeli. Zegarki lotnicze Fortis wyróżniają się niezawodnością oraz precyzją i najlepszym wykonaniem – to inwestycja, która nie rozczaruje wymagającego użytkownika.

Jednak nie jest to jedyny typ zegarka dostępny w ofercie marki. Fortis w latach 60. stworzyła też zegarek kosmiczny Fortis X. Rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos używa zegarków produkcji właśnie tej firmy. Spędziły one w przestrzeni kosmicznej więcej czasu niż produkty jakiejkolwiek innej firmy. Marka nieustannie stawia na rozwój swojej działalności i poszerzanie oferty o nowoczesne rozwiązania.

Zobacz najlepsze zegarki info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Może ci się też spodobać

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w:Promocje