Za darmo

Sposób na darmowe sprawdzenie historii kredytowej BIK [instrukcja]

historia kredytowa w BIK - darmowy raport

Trwa promocja Biura Informacji Kredytowej, w której można sprawdzić swoją historię kredytową za darmo.

Dzięki promocji można pobrać Raport BIK , uzyskać dostęp do historii kredytowej . Informacje te przydają się przed ubieganiem się o kredyt, ponieważ z dobrą historią w BIK można uzyskać tańszy kredyt, kartę kredytowa i ubezpieczenie.

Za sprawą danych w BIK, które w większości budują pozytywną historię kredytową, klient nie jest dla banku anonimowy. Brak jakichkolwiek danych o kredytobiorcy w systemie BIK to dla banku wielka niewiadoma, a stąd już niedaleko do odmowy przyznania kredytu czy wydania karty z dużym limitem.

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

darmowy raport bik historia kredytowa instrukcja

Oferta tego rodzaju jest w pewien sposób zbawieniem, dla osób ubiegających się o kredyt lub chcących sprawdzić po prostu z ciekawości swoją historię kredytową i to w jaki sposób (oraz kto) odpytywał bazę w celu poznania naszego profilu. Jest adresowana także do tych, którzy mają różnego rodzaju problemy z uzyskaniem kredytu np. na zakup wymarzonego mieszkania lub domu.

Misją BIK jest wspieranie zaufania oraz bezpieczeństwa uczestników obrotu gospodarczego w Polsce poprzez dostarczanie wiarygodnej i możliwie kompletnej informacji. Zaufanie jest podstawą każdej pozytywnej relacji. Nawet gdy pożyczasz pieniądze lub poręczasz kredyt w swojej rodzinie, robisz to, bo ufasz, że pożyczka zostanie spłacona. Podobnie, kiedy powierzasz swoje oszczędności instytucji finansowej, chcesz mieć pewność, że będą one bezpieczne. Właśnie dlatego powstało Biuro Informacji Kredytowej. Jest po to, by konsumenci mogli pokazać, że są godni zaufania, a banki i SKOK-i mogły sprawdzić komu mogą zaufać.

Cała procedura darmowego sprawdzenia historii BIK można zrobić praktycznie w 15 minut. Do tego celu należy podać na stronie swój numer PESEL, zdjęcie lub skan dowodu osobistego oraz numer rachunku, z którego wykonasz przelew identyfikacyjny na kwotę 1 zł (nie może to być konto firmowe). Zamiast wykonywać przelew identyfikacyjny można skorzystać z innych form potwierdzenia tożsamości (podpis elektroniczny lub wysyłka kodu  identyfikacyjnego listem poleconym).

Zgodnie z artykułem 15 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej, z dnia 27 kwietnia 2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, wnioskuję o udostępnienie mi kopii moich danych, przetwarzanych w systemach Biura Informacji Kredytowej oraz uwzględnienie w niej szczegółów, dotyczących spłaty kredytu.

Warto zwrócić uwagę iż kopia Danych to raport udostępniany konsumentom przez Biuro Informacji Kredytowej w oparciu o Artykuł 15 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Kopia Danych jest udostępniana na Twój wniosek. Kopię Danych BIK udostępnia bezpłatnie raz na 6 miesięcy. Działa na 100% i jest to przez nas potwierdzone.

Biuro Informacji Kredytowej BIK oferuje 3 rodzaje kont:

Darmowe Konto Podstawowe

Obecnie darmowe konto podstawowe i próbne nie jest już oferowane. Wprowadzone zostały nowe plany. Ze szczegółowym cennikiem można zapoznać się na stronie BIK. Obecnie do wyboru są następujące opcje:

 • Pakiet BIK na 12 miesięcy
 • Raport BIK – jednorazowe pobranie raportu
 • Raport o Kontrahencie – jednorazowe sprawdzenie kontrachenta
 • Alerty BIK – Otrzymasz powiadomienia SMS i e-mail przy próbie zaciągnięcia kredytu lub podpisania umowy na Twoje dane.
 • Wskaźnik BIK – Od razu, bez analizowania szczegółów, upewnisz się, że nie ma niepokojących informacji na Twój temat.
 • Alerty o Kontrahencie – Otrzymasz powiadomienie SMS i e-mail, gdy firma, którą obserwujesz, zostanie wpisana do rejestru dłużników BIG.
 • Paczka 3 Raportów BIK – Masz kilka kredytów? Dzięki zakupowi paczki Raportów BIK będziesz mógł taniej sprawdzać status i szczegóły swoich zobowiązań finansowych. Unikniesz opóźnień w płatnościach.
 • Wskaźnik o Kontrahencie – Na pierwszy rzut oka, bez analizowania szczegółów, ocenisz sytuację płatniczą firmy, którą chcesz obserwować.

Jednym słowem można aktywować alerty BIK, które chronią przed wyłudzeniem kredytu. Można też w każdej chwili nabyć rozszerzony raport z historią kredytową. Korzystając z konta podstawowego możemy uzyskać raz na 6 miesięcy ustawowe informacje o historii kredytowej. Opcjonalnie można zakupić raport z profilem kredytowym za 36 PLN i raport BIK Pass za 23 PLN.

Dostęp do historii kredytowej za darmo [instrukcja]

Aby uzyskać dostęp do historii kredytowej BIK należy:

1. Przejść na „stronę BIK do sekcji „Jak pobrać raport” i kliknąć w przycisk „Wypełnij formularz”.
2. Postępować zgodnie z poleceniami. Będziemy pokierowani przez kilka kroków, w których należy podać swoje dane.

3. Wybrać formę potwierdzenia danych osobowych.

Swoje dane można potwierdzić na 3 sposoby: podpisem elektronicznym, wykonując przelew o wartości 1 zł na BIK (szybki przelew np. mTransferem etc.) lub odbierając list polecony z kodem aktywacyjnym.

Polecam skorzystać z potwierdzenia przelewem. Forma ta jest bardzo szybka i wygodna, a co najważniejsze bezpieczna. Dzięki temu konto zostanie aktywowane w dosłownie kilka minut. W przypadku wysyłki kodem listem poleconym, proces ten będzie wydłużony o czas dotarcia listu na nasz adres zamieszkania.

5. Jeśli aktywacja przebiegła prawidłowo, będziemy mogli bez przeszkód korzystać z  konta i pobrać raport z historią kredytową BIK.

Pobierz raport z historią kredytową BIK info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
3
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

19 Komentarze

 1. Z tego co kojarzę, to każdy, dwa razy w roku, za darmo może sprawdzić swój BIK. Nie pamiętam dokładnie w którym artykule o tym czytałem, ale na pewno u Michała z jakoszczedzacpieniadze.pl .

  1. @Łukasz zgadza się. Bik ma ustawowy obowiązek przekazywać na żądanie takie informacje. Max 2 razy do roku. Aby to zrobić musisz mieć właśnie konto w BIKU, czyli to o którym piszemy. Dodatkowo możesz użyć też kodu promocyjnego by móc otrzymywać darmowe alerty na SMS przy każdym zapytaniu.

 2. To nie była promocja z dobrego serca. BIK pozwolił sobie ukraść dane klientów z tego co czytałem. Ciężko byłoby mi przekonać się do firmy, która ma chronić moje dane, jeżeli ma takie same trudności w ich ochronie jak każdy zwyczajny człowiek.

 3. ludzie nie dajcie sie ładowac temu bikowi.. i placic hajs za h..wie co.. moim wypraktykowanym sposobem jest pojscie do banku… a najlepiej to po co chodzic.. złoz wniosek online na swoim koncie o jakakolwiek pozyczke.. oddzwoni konsultant i jak nie udzieli to pytak czemu.. powie ci czy figurujesz w bik i czemu.. a moze nawet jak bedzie miły to powie wiecej.

  1. @wojciech odpytywanie Biuro Informacji Kredytowej w ten sposób powoduje obniżenie ratingu kredytowego i obniżenie zdolności kredytowej. :)

 4. Piotrze czy otrzymanie kredytu zostaje odrazu odnotowane w historii kredytowej BIK? Czy dopiero po spłacie?

  @Wojciechu słuszna uwaga.. Płacenie za sprawdzenie historii kredytowej?
  BIK nie dla idiotów :)

  1. Aż tak dokładnie to nie wiem, ale moim zdaniem baza jest aktualizowaba dość szybko. Samo zapytanie już powinno być widoczne w miarę szybko. Podobnie też pewnie samo udzielenie kredytu. Mnie przesylaja raporty co 30 dni więc w tym czas na pewno odświeża się baza.

  2. BIK OBECNIE AKTUALIZUJE SIE DWA RAZY W TYGODNIU

 5. W każdym razie BIK jest bardzo przydatną usługą, a wszystkie te innowacje są tworzone z korzyścią dla klientów

 6. Czy zakładając nowe konto klikając zarejestruj się przy ekranie logowania też będzie dostępna opcja konta próbnego? Tak się rejestrowałem i nie pamiętam żeby była taka opcja, przyszedł kod listem poleconym, aktywowałem konto i wygląda na podstawowe bez żadnego okresu próbnego bo wszystkie opcje są płatne :/ Mogę w jakiś sposób aktywować konto próbne?

 7. Opisywana w artykule promocyjna oferta Konta z pakietem na próbę była dostępna do 20.12.2017, aktualnie nie ma jej już w ofercie BIK. Każdy może bezpłatnie, raz na 6 miesięcy pobrać dane na swój temat w BIK w ramach tzw. Informacji ustawowej.
  Odpowiadając jednocześnie na inne tematy poruszone w komentarzach, chciałabym uspokoić, czytelników, iż w BIK nigdy nie miała miejsca sytuacja dotycząca wycieku danych. Stosowane w BIK zabezpieczenia spełniają najwyższe wymagania jakościowe oraz opierają się na uznanych międzynarodowych wzorcach. Od 2015 roku jakość bezpieczeństwa informacji BIK potwierdza certyfikat normy PN-ISO/IEC 27001.
  Informacje o udzielonym kredycie są przekazywane do BIK zaraz po jego udzieleniu i regularnie aktualizowane. W przypadku jakiejkolwiek zmiany w danych bank ma obowiązek przekazania aktualizacji w terminie 7 dni od zmiany.

  1. „Każdy może bezpłatnie, raz na 6 miesięcy pobrać dane na swój temat w BIK w ramach tzw. Informacji ustawowej.”
   To fajnie – niestety na stronie BIK takiej informacji nie widzę – jest tylko opcja płatnego raportu – w jaki spób można zrealizowac to uprawnieni?

 8. Chce się zalogować na bik

 9. 25 maja 2018 r. zaczęło obowiązywać rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). RODO wprowadza nowe prawa dla osób, których dane dotyczą oraz nakłada na administratora danych dodatkowe obowiązki informacyjne.
  Zgodnie z nowymi regulacjami każdej osobie, której dane przetwarzane są w BIK, przysługuje prawo dostępu do danych oraz uzyskania tzw. kopii danych. Z dniem wprowadzenia nowych regulacji nie jest już udostępniana wcześnie Informacja ustawowa.
  Więcej informacji na temat praw i obowiązków jakie wprowadziły nowe regulacje prawne można znaleźć w serwisie BIK w zakładce RODO https://www.bik.pl/rodo

 10. Prosze o nazwe firmy banku ktora wpisala mnie do bik chociaz zobowiązania zostaly uregulowane

 11. Dlaczego muszę płacić za udostępnienie mi informacji o mnie, wymyślonej placówce na potrzeby banków. Co o mnie to moje, więc o co chodzi?

  1. Chodzi o to że BIK to jest firma do koszenia frajerów. Działa na zasadzie możesz u nas wpisać czyjeś zobowiązania, nie musisz ich usuwać a jak frajer będzie chciał się dowiedzieć kto go wpisał i za co to my go ogolimy na kasę. Niestety w Państwie prawa takie coś nie powinno mieć miejsca.

 12. Jeśli ktoś chce sprawdzić raport BIK

 13. Hcialam sprawdzir swoja h chistorie zadlurznja bo niemoge wzjasc kredytu w rzadnym banku zeby splacjc zadlurzenie

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Za darmo